Hovoríme o nekonečnom výbere jednofarebných, vzorovaných kúskoch, až po rôzne strihy či materiály. Plavky, napriek tomu, že sú malý kúsok oblečenia, vedia správnym výberom korigovať tiež nedostatky alebo nerovnováhu postavy. Jednoducho docieliť ideálny stav.

Radí stylistka Andrea Ziegler v spolupráci so značkou F&F

Dôležitý je správny výber
Bez ohľadu na to, či chcete niektoré partie vyzdvihnúť alebo, naopak, skryť, dôležité je vybrať si správny kúsok. Napríklad ak má žena menšie prsia, môže si opticky zväčšiť ich objem, ak vrchný diel bude mať volán, väčšiu potlač, svetlý odtieň či košíky s výplňou. V prípade širokých bokov je vhodnejší výber plaviek, ktoré nie sú príliš na bokoch vykrojené, a spodný diel plaviek je skôr tmavší. Ak sú boky užšie, dajú sa docieliť ženskejšie krivky výberom svetlejšieho spodného dielu, väčšou potlačou, riasením či zdobením

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: F&F

Plavky aj do bežného šatníka
Dvojdielne plavky majú výhodu, že sa napríklad z dvoch párov dajú vytvoriť aj štyri kombinácie. Pri troške odvahy sa dajú skvele zakomponovať aj do bežného šatníka. Napríklad vrchný plavkový diel sa môže skombinovať s rifľami a sieťovaným topom. Celé plavky môžu byť zase alternatíva k „bodyčku“. Inšpiráciou môžu byť celé čierne plavky s bielymi guličkami ladené s nohavicami či sukňou v kombinácii so sakom.
Plavky sa dajú skvele využiť v šatníku nielen v lete. Je to kúsok, ktorý by mal byť vždy po ruke. Jednoducho fantázii sa medze nekladú.

Inšpiráciou vám možno budú aj letné outfity F&F – každý týždeň iný a inšpiratívny – vystavené v Bratislave na Poštovej ulici.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: F&F