Prvým nebezpečným výrobkom je telový olej Clear Essence Skin Beautifying body oil neznámeho pôvodu a od výrobcu MFG By Bluefield Associates. Obsahuje látku hydrochinón, ktorá sa môže používať iba do výrobkov na farbenie vlasov a nechtový dizajn. Výrobok môže spôsobiť kožné alergie.

  Druhým nebezpečným výrobkom je mydlo Proccolata Chocolate with Cocoa Beans. ktoré sa podobá na tabuľku čokolády a je od talianskeho výrobcu Nesti Dante. Výrobok svojím tvarom a vôňou môže mýliť zákazníkov, hlavne deti, a môže prísť k zámene s potravinou. V takom prípade môže výrobok spôsobiť dusenie sa a gastrointestinálne ochorenia.


Tretím nebezpečným je výrobok na ochranu pred slnečným žiarením ViSola 20 SauerstoffSonnenschutz Fluid Ionovit od švajčiarskeho výrobcu Via Nova Produkte. Výrobok obsahuje nižší ochranný faktor (UVB), ako je uvedené na obale. Na základe analýz sa zistilo, že výrobok obsahuje faktor 6, čo je veľmi nízka hodnota oproti uvádzanej (20). Na základe tohto zistenia je nesprávne uvedené aj tvrdenie, že výrobok poskytuje ochranu až počas ôsmich hodín v závislosti od typu pokožky.


Štvrtým nebezpečným výrobkom je krém na zosvetlenie pokožky Maxi Light creme neznámeho pôvodu od výrobcu Nouvelle Parfumerie Gandour. Výrobok obsahuje látku hydrochinón.


Uvedené výrobky sa môžu vyskytovať aj na slovenskom trhu, preto ÚVZ spotrebiteľom odporúča, aby ich nekupovali a v prípade, že tak urobili, aby ich ďalej nepoužívali. TASR informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.