Je jedno, aký máte strih, farbu alebo štýl. Zničené končeky razom pokazia dojem aj z toho najlepšieho účesu, pôsobia neupravene a nezdravo. Pravé tajomstvo spočíva v použití správnych produktov, nástrojov a techník, ktoré prinášajú radosť z krásnych vlasov. Vybrali sme pre vás tie najlepšie prípravky a ošetrenia, ktoré si zaslúžite minimálne raz do týždňa.

Zázraky neexistujú...

... čo sa týka rozštiepených končekov. Hoci obchod s krásou ponúka nekonečné množstvo všemocných produktov, ktoré sľubujú stopercentné zocelenie vlasov na počkanie, my to vidíme reálnejšie: zničené končeky nie je možné natrvalo opraviť. Úvod by sme teda mali, pravda je už raz taká. Jediný spôsob, ako sa zbaviť rozštiepených končekov, je odstrihnúť ich. Nijaké zázračné pomády ani tinktúry, tu pomôže iba zastrihávanie každý mesiac a pol až dva.

Kučeravé vlasy
Kučeravé vlasy
Zdroj: isifa, shutterstock.com, DSR

Vlasy sa odľahčia, nadobudnú vzdušnosť a ozdravia sa. V pravidelných intervaloch ide ozaj iba o milimetre. Efekt: pevné a plnšie vlasy. So svojím kaderníkom si vytvorte presný plán nápravy poškodených prameňov. Isto vám poradí aj pri výbere výživných prípravkov s obsahom kolagénu, keratínu a aminokyselín. Netreba obetovať svoje ťažko nadobudnuté dlhé kadere, existuje zopár fínt, ktorými môžete zničené končeky aspoň dokonale zamaskovať.

Odborníkmi v tejto oblasti sú špeciálne séra a oleje. Ich nevýhoda je, že nimi vytvorený efekt dokonalosti vydrží iba po ďalšie umytie. Vlasy milujú aj týždennú hĺbkovú starostlivosť. Pri umývaní použite vždy aj kondicionér. Dodá vlasom vitalitu, hydratáciu a ochráni ich pri ďalšej úprave či sušení. Špeciálne prípravky obsahujú väčšinou silikónový olej, ktorý prekryje rozštiepené končeky tenkou vrstvou. Tá s istotou prežije dve až tri umytia.

Aj vlasy potrebujú občas výživu a povzbudenie
Aj vlasy potrebujú občas výživu a povzbudenie
Zdroj: Isifa, DSR

Tipy profesionálov

Zažehľovanie keratínu

Jednoznačne najúčinnejším riešením je keratínová kúra aplikovaná v kaderníckom salóne. Nádherne obnovuje pórovité vlasy tým, že prázdne miesta vyplní aminokyselinami a bielkovinami. Výsledok: zdravé, uhladené a lesklé vlasy. Pozor na kontroverzný brazílsky keratín, ktorý niektoré salóny ešte stále používajú. Už viackrát boli deklarované jeho negatívne vplyvy na zdravie. Odporúčame Joico keratínovú rekonštrukčnú kúru, pri ktorej sa výživný komplex účinných látok aplikuje do vlasov pomocou naparovacej žehličky. Štruktúru vlasov môžete uhladiť zapečatením prázdnych miest technológiou infra red a ionizáciou.

Teplé nožnice 

Mnohí vlasoví stylisti ponúkajú strihanie končekov teplými nožnicami. Účinná metóda, ale iba v prípade, že sa robí pravidelne. Horúci vzduch z fénu alebo žehličky na vlasy je, naopak, nepriateľom číslo jeden. Môže vysúšať vlasy a podporovať ich štiepenie, rovnako ako drhnutie umytých vlasov uterákom. Osobitná kapitola sú kučeravé vlasy s rozštiepenými končekmi. Tie sú prirodzene suché, preto je ideálne pravidelne do nich vtierať olejčeky.

Použite ibištek na nádherný lesk vlasov
Použite ibištek na nádherný lesk vlasov
Zdroj: Shutterstock

Vhodný je mandľový, jojobový, makadamiový alebo arganový olej. Môžete sa spoľahnúť na výrobky predávané v obchodoch, ale môžete siahnuť aj po sile prírody. Maska z polovice avokáda a dvoch lyžíc olivového oleja vás zbaví rozštiepených končekov a zanechá vlasy hebké a lesklé. Rovnaký účinok má nanesenie zopár kvapiek kokosového oleja na končeky vlasov. Super olej, ktorý milujú vaše končeky, je jojobový.

Zaostrite na: 

Stravu. Ste to, čo jete. A platí to aj o vlasoch. Vlasy, ktoré sú slabé a náchylné na poškodenie, sú zvyčajne obrazom zlých stravovacích návykov. Strava s nízkym obsahom bielkovín a železa môže zapríčiniť až vypadávanie vlasov. Bielkoviny sú nevyhnutným základným stavebným kameňom zdravých prameňov. Obdobie zvýšeného stresu je tiež zodpovedné za ich oslabenie. Alfou a omegou pre rast zdravých vlasov sú tri vyvážené jedlá denne doplnené malými zdravými snackmi a vhodným pitným režimom. Voda hydratuje nielen organizmus, ale aj pokožku a vlasy.

Dlhodobo rozštiepené končeky

Ak tvrdošijne odmietate ich odstrihnutie, vyrábate si ďalší problém. Zničené končeky poškodzujú kutikulu a to vedie neskôr k výraznejšiemu zostrihu. Prevenciu. Ak sa zanedbá, vlasy to pocítia. Výživné a pred teplom chrániace produkty pomáhajú posilňovať pramene a zabrániť neskoršiemu poškodeniu.

Na rýchlu opravu je ideálne vyžehlenie vlasov s použitím produktov, ktoré spevňujú končeky a vytvárajú dojem zdravých vlasov. Pravidelné strihanie končekov podporuje vzhľad zdravých vlasov.

Sexi ryšavka Julianne Moore
Sexi ryšavka Julianne Moore
Zdroj: prozeny.blesk.cz