K zázračným účinkom bylín a k sile prírody, sa v otázke starostlivosti o vlasy vracia aj organická kozmetika od Havlíkovej prírodnej apotéky.

Bylinky z ekozáhrady a staré recepty

Najdôležitejšou esenciou a aj samotnou filozofiou Havlíkovej prírodnej apotéky je sebaláska a schopnosť mať sa rada, nájsť si na seba čas, odmeniť sa a taktiež zámer, posunúť posolstvo sebalásky aj medzi ďalšie ženy. Kozmetika Havlíkovej prírodnej apotéky sa od konkurenčných značiek odlišuje tým, že sa zameriava na organiku, teda najčistejšie a najsilnejšie výťažky bylín, rastlín a prírodných produktov. Nepoužíva umelé konzervanty, ale nahrádza ich včelími produktami – medom, voskom, propolisom. Tie sú bohaté na omega 3 mastné kyseliny, hydratujú a majú hojivé účinky. Havlíková apotéka sa snaží využívať najmä lokálne suroviny, má vlastné ekozáhrady, ale aj včelára, ktorý apotéke poskytuje produkty v lekárenskej kvalite, s minimálnym dopadom na životné prostredie.

V súlade s prírodou

Dovezené suroviny prechádzajú kontrolami, aby ich kvalita spĺňala všetky nariadenia a BIO normy, ktoré sú základom pre značku. Najčistejšie a najkvalitnejšie suroviny sú následne spracované do produktov podľa receptov starých mám a babičiek, ktoré najlepšie vedeli ako bohatstvá prírody využiť. Havlíková prírodná apotéka znovu objavuje kúzlo zabudnutých receptúr a silu prírody, s rešpektom ich obohacuje o moderné poznatky a možnosti využitia moderných technológií. Kozmetika je nielen organická, vyrábaná z lokálnych surovín a bez konzervantov, ale okrem iného myslí aj na spätný dopad na životné prostredie. Do predajní apotéky je možné priniesť naspäť použité hliníkové tuby od produktov, ktoré sú následne precízne zrecyklované ich samotným výrobcom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Havlíkova prírodná apotéka

Objem a hustota vďaka prírodnej sile

Havlíková prírodná apotéka prináša v otázke starostlivosti vlasov aj novú radu s názvom "Vlasový opravár". Ide o cibuľovo-fazuľovú radu prípravkov na vlasy, v ktorej sa snúbia účinky prírody spolu s jednoduchou aplikáciou a príjemným pocitom k tomu. Cibuľovo-fazuľová rada s názvom „Vlasový opravár“ je lisovaná za studena čím si zachováva maximum účinných zložiek. V minulosti používali naše babičky cibuľu všade kde mohli – oplachovanie vlasov, rôzne zábaly, dezinfekcie, používali ju proti zápalom, či na kašeľ a ochorenia priedušiek. Cibuľa má vysoký obsah síry, čo je základná stavebná látka vlasu a v kombinácii s fazuľou zabezpečuje požadovaný účinok na vlasy, čím stimuluje ich rast.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Havlíkova prírodná apotéka

Liečivá moc organickej kozmetiky

„Vlasový opravár“ spája silu prírody spolu s jednoduchou aplikáciou a príjemným pocitom k tomu. Cibuľa podporuje rast vlasov a prekrvenie pokožky, tá je následne schopná lepšie absorbovať ďalšie vitamíny a minerály. Extrakt z fazule adzuki má zase vysoký obsah vzácnych bielkovín a rovnako prispieva k zdravému rastu vlasov a ich hustote. Kombinácia rastlín v BIO produktoch na vlasy bola vybraná tak, aby zabezpečila posilnenie a prispela k regenerácii a rastu vlasov. Certifikované organické produkty bez chemických prísad a konzervantov neobaľujú vlas a pokožka môže voľne dýchať. Vlas je následne správne hydratovaný, čo prispieva k pružnosti a lesku vlasov.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Havlíkova prírodná apotéka

Cibuľovo fazuľový šampón, vďaka aktívnej látke z kapucínky a potočnice, z extraktu cibule a fazule, stimuluje bunky vo vlasovom korienku. Podporuje rast vlasov, posilňuje a spevňuje vlasy po celej ich dĺžke a to všetko za pomoci aktívnych látok, ktorých účinok je preukázaný klinickými štúdiami. Samotný šampón je vyrábaný v dvoch variantoch a to pre svetlé aj tmavé vlasy. Hlavný rozdiel medzi šampónmi je v prísadách. Okrem liečivých extraktov cibule, fazule či panthenolu je súčasťou šampónu pre tmavé vlasy aj orech kráľovský, bohatý na triesloviny a flavonoidy. Extrakt zo šupky má intenzívnu hnedočiernu farbu a podporuje prirodzenú pigmentáciu v tmavých vlasoch. Harmanček lekársky, esenciálna prísada šampónu na svetlé vlasy, zase zvláčňuje vlasovú pokožku, chráni ju pred podráždením a harmonizuje pokožku hlavy, aby sa vlasy nemastili a neboli ani vysušené.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Havlíkova prírodná apotéka

Kondicionér a účinky kokosového oleja zase uľahčujú rozčesávanie a pozitívne vplývajú na polámané končeky. Kokosový olej má optimálne vlastnosti pre vlasovú starostlivosť. Pomáha redukovať vysušovanie vlasov, pôsobí preventívne proti lámaniu, hydratuje vlasy do hĺbky. Uľahčuje rozčesávanie a pozitívne pôsobí na rozštiepené končeky. Kondicionér sa nanáša na navlhčené vlasy, ideálne do dĺžky vlasov, pretože ak je nanesený kondicionér ku korienkom, vlasy sú zaťažené a pôsobia fádne.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Havlíkova prírodná apotéka

Ak chcete svojim vlasom dopriať kompletnú starostlivosť, rada "Vlasový opravár" obsahuje aj olej na končeky vlasov, ktorý chráni a regeneruje a obsahuje napríklad aj avokádový olej. Špecifikum masky na rast vlasov je, že sa vyžaduje aplikácia ku korienkom vlasov, keďže stimuluje rast vlasov od pokožky. Maska sa však dá naniesť aj do dĺžky vlasov, pretože má hydratačné a regeneračné účinky vďaka olejom, ktoré obsahuje. Krém zoceľuje štruktúru vlasov a ošetruje rozštiepené končeky. Okrem výťažkov cibule a fazule obsahuje napríklad aj nočný hyacint. Ide o esenciálny olej, ktorý je získavaný destiláciou vodnej pary z kvetu hyacintu. Sérum obmedzuje vypadávanie vlasov a výsledkom sú pevné a vyživené vlasy. Vlasové produkty s organickým zložením a lokálnymi bylinkami nájdete v predajniach Havlíkovej prírodnej apotéky alebo v e-shope www.havlikovaapoteka.sk.