Samozrejme, najviac boli všetci zvedaví na svetoznámu herečku Carice van Houten (42), ktorá zažiarila v seriáli Hry o tróny ako Červená žena Melissandra.

Komu sa večerný outfit vydaril a kto si vyrobil parádny trapas?

Film Sklenená izba nakrútil režisér Július Šefčík podľa rovnomenného svetového bestselleru Simona Mawera, ktorý je inšpirovaný dramatickými udalosťami 20. storočia a zrodom najoriginálnejšej modernistickej stavby v Európe – brnianskej vily Tugendhat.

1 Carice van Houten: Zožala obdiv! 

Holandská herečka sa preslávila dnes už v kultovom seriáli Hry o tróny, kde okrem hereckého talentu predviedla v niekoľkých nahých scénach aj svoje bezchybné telo. Filmoví fanúšikovia si ju však budú pamätať aj z filmov Amnesia, Valkýra a Čierna kniha, v ktorom si presvedčivo zahrala rolu židovskej dievčiny.

Režisér Paul Verhoeven vtedy vyhlásil, že s takou talentovanou herečkou vo svojom živote ešte nepracoval. Keď ju novinári pasovali za novodobú Sharon Stone, podotkol, že Carice vie na rozdiel od Sharon skutočne hrať.

Fanúšikov bude istotne zaujímať, že herečka počas nakrúcania seriálu Hry o tróny otehotnela so svojím partnerom Guyom Pierceom a v 40 porodila svoje prvé a zatiaľ jediné dieťa, chlapčeka Monteho.

Hoci je Carice veľmi žiadanou herečkou, chce zostať žiť v Európe: „Ak mi v Hollywoode ponúknu dobrú rolu, tak ju samozrejme vezmem, ale žiť tam jednoducho nechcem.“

Vo filme Sklenená izba stvárnila voľnomyšlienkársku Hanu, ktorá si rada užíva život. Jej priateľstvo s Liesel, manželkou majiteľa slávnej vily, postupne prerastá do čohosi silnejšieho a ich nútené odlúčenie len prehlbuje vzájomné city.

Na rozdiel od iných, sporo odetých celebrít, herečkine zvodné krivky zostali zahalené v čiernych maxišatách s farebnou kvetovanou potlačou. Veľmi vkusný a štýlový výber, Carice jednoznačne strhla pozornosť na seba!

Carice van Houten a Karel Roden
Carice van Houten a Karel Roden
Zdroj: Profimedia.sk

Carice van Houten
Carice van Houten
Zdroj: Profimedia.sk
Červená žena Melissandre patrí ku kľúčovým postavám seriálu Game of Thrones.
Červená žena Melissandre patrí ku kľúčovým postavám seriálu Game of Thrones.
Zdroj: Profimedia.sk