Kučeravé

Vďaka prirodzenému skrúteniu vlasu je jeho vonkajšia vrstva mierne otvorená a povrch priepustný. Preto nie div, že kučery rýchlo vysychajú a vyžadujú veľa vlhkosti a výživných látok.

Vhodný strih: Kučeravé vlasy by mali byť poprestrihávané a nemali by presahovať dĺžku po plecia.

Vhodná starostlivosť: Tento typ vlasov si vyžaduje pravidelné kúry bohaté na výživné oleje. Po umytí z nich uterákom jemne povytláčajte vodu. Na šetrné rozčesávanie používajte riedke drevené hrebene.

Vhodná úprava: Do jednotlivých prameňov si votrite hydratačný stylingový krém určený na kučery. Vhodným pomocníkom je fén s difuzérom, ktorý vytvaruje kučery.

Jemné

Jemné vlasy bývajú niekedy skoro až o polovicu tenšie, ako je normál. Preto veľmi citlivo reagujú na vonkajšie aj vnútorné podmienky, rýchlo sa mastia a nikdy nepôsobia ako bohatá hriva.

Vhodný strih: Pravidelné zastrihávanie končekov je nevyhnutnosťou. Postupný strih dodá vlasom na objeme – nemal by však byť priveľmi prestrihaný, aby vlasy nepôsobili ešte redšie. Ideálnou voľbou je účes s dĺžkou po bradu, vzadu mierne postupne zostrihaný.

Vhodná starostlivosť: Vyhýbajte sa všetkým produktom, ktoré vlasy zbytočne zaťažujú. Siahajte radšej po prípravkoch dodávajúcich objem. Po umytí si po dĺžke naneste ľahkú výživnú kúru v spreji.

Vhodná úprava: Vlasy sušte fénom s hlavou v predklone. Kulma zasa dodá vlasom tvar.

Nepoddajné

Niektoré z nás majú vlas tenší takmer o polovicu, ako je normál. Tento typ vlasov vyžaduje zvýšenú mieru vlhkosti. Rýchlo sa zdrsnia a pri snahe o vytvorenie účesu sa často stavajú na odpor.

Vhodný strih: Vlasy zostrihané do výrazného postupného strihu sa budú ľahšie upravovať a lepšie vynikne ich prirodzená vlnitosť. Príliš hustým vlasom prospeje, ak ich váš kaderník prevzdušní prestrihaním.

Vhodná starostlivosť: Hydratačný kondicionér po každom umytí uzatvorí povrch vlasu a dodá lesk. Vlasy podľa možnosti nechajte radšej vyschnúť voľne na vzduchu.

Vhodná úprava: Lesk v spreji ochráni vlasy pred vysušením. Kefa so zmesou prírodných a nylonových štetín skrotí nepoddajné vlasy a dodá im hebkosť.