Thomas Neuwirth svoje ženské alter-ego predstavil v roku 2011 v rakúskej speváckej súťaži Die Große Chance (veľká šanca). Conchita skončila na druhom mieste a vo svojej domovskej krajine sa stala hviezdou.

Vďaka úspechu v súťaži zamierila Conchita do ďalšej súťaže Starmania. Skúsenosti so spevom mala už vtedy veľké, ešte ako Tom totiž spievala v chlapčenskej skupine jetzt anders!

Thomas Neuwirth
Thomas Neuwirth
Zdroj: daily mail

Conchita skúšala reprezentovať Rakúsko na Eurovízii už v roku 2012 so songom That's What I Am, ale neuspela. Ako známa speváčka a televízna osobnosť si neskôr skúsila aj úlohu modelky.

Stala sa módnou ikonou, aj keď si z nej niektorí návrhári trhali vlasy na hlave. Conchita potom ukázala, že sa nezľakne žiadnej výzvy a zúčastnila sa reality šou Hardest Jobs (Najtvrdšie práce). Celý deň pracovala v továrni na spracovanie rýb.

Thomas Neuwirth
Thomas Neuwirth
Zdroj: daily mail

Ako jediný travestita sa zúčastnila ďalšej reality show Wild Girls (Divoké dievčatá), ktorá sa odohrávala v Afrike! Conchita sa vďaka svojej popularite začala tiež angažovať v boji za práva homosexuálov.

Minulý týždeň sa Concita Wurst stala najväčším víťazom Eurovision od čias skupiny ABBA, ktorá triumfovala v súťaži v roku 1974. A slečna Wurst ďalej priťahuje ešte viac priaznivcov, vrátane celebritnej kuchárky Nigelly Lawson, ktorá na sociálnej sieti uverejnila svoju fotku s falošnými fúzmi.

Nigella Lawson
Nigella Lawson
Zdroj: daily mail