Škoda, že sa tak rýchlo míňa a nie je to najlacnejšia záležitosť. Prezradíme vám, ako si ho vyrobíte sama a veľmi výhodne!

Vaše vlasy sú hotová pohroma, umyť si ich už nestihnete a ako na potvoru sa vám minul suchý šampón? Nič to, vyrobiť si ho môžete raz-dva, ak poznáte tie správne ingrediencie. Výhodou takto pripraveného šampónu je aj to, že nevonia tak prenikavo, ako mnohé produkty z drogérie.

Ako na to?

Na jeho prípravu existuje viacero variánt. Jednou z možností je mix kukuričnej múky a detského zásypu. Zmiešajte ich v pomere 1:1 a zmes naneste rovnomerne na korienky. Následne vyšúchajte uterákom a dôkladne vyčešte. Namiesto tejto zmesi môžete použiť aj kukuričný škrob alebo liečivé bahno v prášku, ktoré nanesiete na korienky pomocou štetca či kefky. Nechajte krátko pôsobiť a následne vykefujte.

Tip pre tmavovlásky

Podomácky vyrobený suchý šampón môže zanechať na tmavých vlasoch sivastý závoj. Predídete tomu, ak do pripravenej zmesi pridáte kakaový alebo kávový prášok. Vaše vlasy budú nádherne lesklé a voňavé.


Pristanú vám krátke vlasy?

Namiesto špekulovania si urobte bleskový test, výsledok vás prekvapí!

Žena
Žena
Zdroj: Shutterstock

5 zaručených tipov proti vypadávaniu vlasov

Všade samé chumáče! Vidíme ich na vankúši, na podlahe aj na hrebeni. Asi tušíte, že niečo nie je v poriadku. Odteraz zbytočne neprídete už ani o jeden vlas!

Koľko vypadnutých vlasov je je už veľa?
Koľko vypadnutých vlasov je je už veľa?
Zdroj: Shutterstock

Na mastné vlasy môžete navždy zabudnúť

7 NAJ domácich tipov zo špajze, ktoré zaručene zaberú

Čo pomôže vašim vlasom?
Čo pomôže vašim vlasom?
Zdroj: Shutterstock

Nikto nevie, kto je táto žena, ale všetci si ju fotia

Čo je na nej také zvláštne? Stačí jediný pohľad a pochopíte!

Elena Lenina sa každý rok postará
Elena Lenina sa každý rok postará
Zdroj: Northfoto