Vedeli ste, že kým sa dostanú do vášho nákupného vozíka, strávia častokrát aj dlhé týždne státím v skladoch? Nielen tieto dôvody odrádzajú mnoho ľudí od kúpy balených vôd. Čoraz viac z nás sa zaoberá ekologickým rozmerom produktov. Prednosť dávame bio produktom, lokálnej výrobe a minimalizovaniu tvorby odpadu. Ak si nechcete pitný režim komplikovať, máme pre vás riešenie.

Skúste perliť doma

Perlivú vodu si môžete pripraviť rýchlo a jednoducho aj v pohodlí domova, kedykoľvek na ňu dostanete chuť. S prístrojom na výrobu domácej perlivej vody vám na to stačí len otočiť kohútikom a stlačením tlačidla doplniť bublinky. Kedysi sa na perlivú vodu používali veľké drôtené fľaše, dnes už máte na výber z rôznych elegantných modelov. Štýlovým doplnkom každého interiéru sa ľahko stane prístroj SodaStream Crystal, v ktorom si dávkujete bublinky priamo do vkusnej sklenenej karafy. Vďaka modernému prevedeniu pôsobí nadčasovo a dokonale oživí kuchyňu. Navyše, funguje na mechanickom princípe, takže ho môžete umiestniť kdekoľvek a zabudnúť na večný problém s elektrickými káblami. Všetky prístroje od značky SodaStream sú dodávané spolu s bombičkou, ktorá vystačí na prípravu 60 až 80 litrov perlivého nápoja, čo ocení aj vaša peňaženka. Za liter čerstvej perlivej vody teda zaplatíte len 0,09 až 0,13 eur. Stojí toľko aj váš obľúbený balený nápoj?

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream

Dajte zbohom PET fľašiam

Plastový odpad je jedným z najväčších ekologických problémov súčasnosti a zásadným spôsobom vplýva na našu prírodu. Fľaše z nápojov tvoria jeho výraznú časť a môžu sa rozkladať až 450 rokov. Žiť s čo najmenším negatívnym dopadom na životné prostredie a zachovať si popri tom svoje štandardy býva zložitá úloha. Značka SodaStream má širokú ponuku fliaš, ktoré sú k prírode šetrné a dajú sa opakovane používať až tri roky. Počas tohto obdobia môžete ušetriť až 2 500 plastových fliaš. Dostupné sú v 1, 0,7 a 0,5 litrovom prevedení a niekoľkých farebných dizajnoch, vrátane sklenenej karafy. Nápoje udržiavajú čerstvé, svieže a na rozdiel od klasických PET fliaš nevylučujú do vody škodlivú látku BPA. Štýlová karafa navyše skrášli každodenné stolovanie či príležitostné večierky a vy už nemusíte skrývať nevzhľadné plastové fľaše do kúta.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream

Zdravšie a chutnejšie

Čistá voda je pre zdravie nášho tela bezpochyby najdôležitejšou tekutinou a denne by sme mali vypiť aspoň dva a pol litra tekutín. S narastajúcimi teplotami a krásnym počasím však prichádza chuť posedieť si na terase s pohárom niečoho osviežujúcejšieho. Sladené vody s vysokým obsahom cukru a umelými farbivami môžete ľahko nahradiť zdravšími alternatívami. Toto je náš trik, ako na to. Nazbierajte si v prírode bylinky alebo zájdite na najbližší trh a nakúpte si chutné ovocie. Ingrediencie nakrájajte na malé kúsky, pridajte lístky byliniek a zalejte perlivou vodou z prístroja SodaStream. Osviežujúca limonáda podporí pitný režim a dobre sa bude vynímať aj na fotkách z letných grilovačiek s priateľmi či rodinou.

Viac informácií nájdete na www.sodastream.sk.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SodaStream