Žmurkli ste?

Práve sa naplo 22 drobučkých svalov v okolí vašich očí. V priebehu dňa tento pohyb zopakujete priemerne 10 000-krát. Pokožka v očných partiách je pritom 4-krát tenšia ako napríklad na čele a obsahuje len málo tukových žliaz, ktoré ju prirodzene chránia. Aj preto sa na nej objavujú prvé vrásočky oveľa skôr ako na iných miestach tváre. Žiarivý pohľad v troch krokoch

Ráno používajte ľahké očné gély a večer si naneste výživný krém.1. Starostlivosť
Ráno používajte ľahké očné gély a večer si naneste výživný krém.

Nezanedbávajte očné okolie!
Po dvadsaťpäťke už denný krém nestačí! Odborníci sa zhodujú, že práve v tomto veku treba začať so špeciálnou starostlivosťou o očné partie. - Počas dňa používajte očné gély, ktoré sa rýchlo vstrebávajú do pleti a nespôsobujú rozmazávanie mejkapu. Ľahké zloženie dodá pleti potrebnú vlhkosť a chráni ju pred vznikom drobných vrások. - Na večernú aplikáciu sú ideálne mastnejšie produkty s protistarnúcim efektom, ktoré dokážu vyhladiť drobné vrásky. Mnohé z nich dokonca pôsobia proti opuchom a kruhom pod očami. - Pre ženy od 35 rokov, ktoré sú vystavené stresu (nedostatočný spánok, práca s počítačom), sú určené očné kúry a séra. Váš pohľad bude žiarivejší už po niekoľkých dňoch, na vyhladenie vrások si budete musieť počkať asi mesiac.


Korektor zamaskuje kruhy pod očami. 2. Mejkap
Korektor zamaskuje kruhy pod očami.

S mejkapom opatrne!
Kruhy pod očami potláčajú prirodzenú krásu očí a zbytočne pridávajú roky. Zaobstarajte si kvalitný korektor! Správne nanesená špirála omladí váš pohľad a tvar oka môžete šikovne korigovať nanesením očných tieňov. Uprednostňujte dekoratívnu kozmetiku, ktorá je určená na citlivé oči. V žiadnom prípade si nenanášajte produkty, ktoré vám už raz spôsobili pálenie, svrbenie alebo akúkoľvek alergickú reakciu.


Máte unavené oči? Končekmi prstov si jemne poklopkajte po očnom okolí.3. Masáž
Máte unavené oči? Končekmi prstov si jemne poklopkajte po očnom okolí.

Masáž oči osvieži
Minimasáž očných partií podporí účinok kozmetických produktov. Krém alebo gél si naneste v malých bodkách okolo očí a jemne vklopkajte prstami. Vždy postupujte smerom zvnútra von. Zvyšky krému jemne rozotrite (najprv na spodnom, potom na hornom viečku). Pri preťažených očiach si na viečka položte dve vychladnuté vrecúška čierneho čaju. Nechajte pôsobiť 5 minút a vaše oči budú opäť žiariť. Ak pracujete pri počítači a cítite únavu, na chvíľu si na viečka položte ukazováky oboch rúk.