Olej, ktorý vám vyčaruje zdravý úsmev

Základom každej ústnej hygieny je pravidelné čistenie zubov, medzizubných priestorov a obmedzovanie kyslých jedál či nápojov, ktoré by narušovali zubnú sklovinu. No kefka a ústna voda niekedy nestačia.

Existuje dokonca aj množstvo rozporuplných názorov na ústne vody plné alkoholu či aminfluoridu. Tie s alkoholom totiž vysušujú ústnu sliznicu a v prípade malých raniek nepríjemne štípu, zatiaľ čo aminfluorid vytvára v ústach mierne kyslé prostredie, ktoré sliznicu úst dráždi.

Radi by ste svojim zubom a ďasnám dopriali starostlivosť navyše? Značka ZEEN by Roal sa rozhodla na trh uviesť trojicu kozmetických CBG olejov, ktoré sa skvele postarajú o vašu ústnu dutinu. Okrem kanabinoidu CBG obsahujú aj koenzým Q10 a MCT olej, za ktoré vám vaše ústa fakt poďakujú. Aké účinky na ústnu dutinu môžete od týchto zložiek čakať?

CBG

Trápia vás začervenané, opuchnuté či krvácajúce ďasná? To všetko mohol mať na svedomí zubný kameň, ktorý vzniká zo zubného plaku. A práve s tým vám môže pomôcť CBG alias kanabigerol. Podľa štúdií CBG dokáže prečistiť zuby a ďasná od škodlivých baktérií, ktorými je tento plak tvorený. Môžete si tak byť istí, že po použití kefky aj CBG oleja baktérie nemajú šancu narobiť vo vašich ústach žiadnu „šarapatu”.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN by Roal

Koenzým Q10

Koenzým Q10 je vám asi známy z reklamy na rôzne pleťové krémy, no vedeli ste, že má skvelé účinky aj na vašu ústnu dutinu? Výskumy dokázali, že ak skombinujete dentálnu hygienu vo forme hĺbkového čistenia zubov s touto látkou, zmiernite zápal ďasien v oveľa väčšej miere, ako bez koenzýmu. A keďže zapálené ďasná vedú k paradentóze a prípadnej strate zubov, tak to asi nechce riskovať nikto z nás.

MCT olej

MCT olej je v podstate syntetický tuk najčastejšie získavaný z kokosového oleja. Jeho názov je skratkou výrazu Medium Chain Triglycerides, v slovenčine triglyceridy so stredne dlhým reťazcom, popisujúcu jeho chemickú štruktúru. MCT olej prináša telu množstvo benefitov, no v rámci ústnej hygieny je najdôležitejší jeho antibakteriálny účinok. Vďaka nemu sa v ústach zbavíte nebezpečných baktérií, ktoré spôsobujú zubný plak a následné nepríjemné posedenie u zubára, ba čo horšie, stratu zubov.

Ktorý CBG olej si vybrať?

To závisí od toho, koľko miligramov CBG by ste radi svojim ústam dopriali. V ponuke ZEEN nájdete CBG Konopné oleje s obsahom 500, 1000 a dokonca aj 2000 miligramov tejto konopnej látky. Čím viac miligramov, tým silnejšie účinky olej má. Verzia CBG Konopného oleja 2000 mg dokonca obsahuje aj extrakt z pomarančovej kôry, ktorý vám pomôže v boji proti nevábivému zápachu z úst.

Ilustračné foto
Zdroj: ZEEN by Roal

Ako ho užívať?

Odporúčame vám pozrieť si návod na každom produkte, keďže počet kvapiek sa líši práve od množstva obsiahnutého CBG. No vo všeobecnosti platí, že CBG Konopné oleje značky ZEEN by ste si mali kvapnúť do úst, jemne preváľať, podržať 60 sekúnd a zvyšok neprehĺtať, ale vypľuť spolu s nahromadenými slinami.

Nie každému chuť CBG vyhovuje, no časom si na ňu určite zvyknete. Ak nie, tak siahnite po spomínanej 2000 mg verzii s obsahom extraktu z pomarančovej kôry, ktorý typickú CBG chuť jemne prekryje.

Nepremeškajte túto príležitosť vyskúšať novinku v starostlivosti o ústnu hygienu a siahnite po prémiových CBG Konopných produktoch značky ZEEN by Roal. Nájdete ich exkluzívne v predajniach dm drogerie markt alebo priamo na stránkach ZEEN WORLD.