Jeho hráči sa zhodli, že k prebratiu im pomohol hlavne príchod skúseného centra Jána Lipianskeho (33). Vďaka spanilej jazde sa mužstvo vyhrabalo z tabuľkového suterénu až do prvej štvorky.

Útočník Ján Cibuľa je presvedčený, že pod zmŕtvychvstanie tímu sa podpísal príchod Lipianskeho: „On bol presne tým kolieskom, ktoré zapadlo do nášho stroja. Sformovali sa tri silné vyrovnané päťky.“ Šnúru úspechov však Zvolenčania nepreceňujú. „Takú mali aj Košice, potom však prišla kríza. Podstatná je forma počas play off. Preto nemáme žiadne ciele ohľadom umiestnenia v základnej časti. Musíme to načasovať tak, aby v rozhodujúcich bojoch všetko klaplo,“ vysvetlil Cibuľa.

V kabíne vládne pohoda, ktorú zverenci trénera Ladislava Svozila umocnili počas koncoročných sviatkov. Oddýchli si v kruhu rodín a nezabudli ani na charitu. Tentoraz potešili mladého hokejistu Andreja Štefančíka, ktorému zomrel otec a nad jeho kariérou visel otáznik pre nedostatok financií. „Daroval som mu nejaké hokejky, chalani sa vyzbierali na nový výstroj. Každého poteší, keď môže v takej chvíli pomôcť. Snažíme sa to robiť každý rok,“ dodal Cibuľa.