1. Peniaze

Je to chúlostivá téma a väčšina dospelých to asi vie, s výnimkou študentov, kedy je to top téma. Možno aj preto, že mladí si neuvedomujú, aké následky to môže mať, keď sa pochvália, koľko ocko minul peňazí na ich nový dom a auto. Ľudia vyrastajú v rôznych rodinách, s rozdielnou výchovou i sociálnym zabezpečením, preto nikoho nezaujíma, čo všetko si môžete dovoliť. Je lepšie byť pokorným a nevystatovať sa svojím bohatstvom. Rovnako sa tomu treba vyhnúť, aj keď peniaze nemáte, pretože to robí dusno a pôsobí obviňujúco, keď napríklad zahlásite, že nemôžete ísť s kolegami na obed, pretože nemáte začo. Nikto z nich nemôže za váš príjem či výdavky.

2. Náboženstvo

Ak ste boli vychovaní v nejakej náboženskej bubline, zrejme ste uverili, že všetci veria v to,  v čo aj vy. Možno až v dospelosti pochopíte, že viera je čisto individuálna záležitosť a má mnohoraké odtiene. Treba si uvedomiť, že vaše názory sú vaše názory a každý má právo veriť v čo chce. Niektoré náboženské výroky sú také kontroverzné, že sa dajú použiť aj na začatie vojny, čoho dôkazom je história. Preto si svoje presvedčenie nechajte pre seba a snažte sa byť premýšľavý, opatrný a pozorný aj k druhým.

3. Politika

Dnes ľudia nevedia prestať hovoriť o politike, ale pozor, tejto téme by ste sa mali vyhnúť dokonca aj vo vlastnej rodine. Pretože reči o politike končia v argumentačnej vojne, konflikte alebo tichom odpore. Každopádne nekončia dobre. Pritom si stačí uvedomiť, že nie každý má názor ako vy. Či už sledujete politiku alebo nie, nie je predsa dôvod meniť názory druhého človeka. Zatiaľ čo budete náruživo diskutovať o svojich názoroch na politikov, môže to pre niekoho znieť urážlivo a hrubo. A privoláte si iba nových nepriateľov. Vyhnúť sa takýmto rozhovorom je jediná bezpečná cesta. Ak máte predsa len nutkavú potrebu vyjadriť svoj názor na tieto témy, robte to len pod podmienkou, že viete rešpektovať aj presne opačný názor, aký máte vy. Potom môže byť dialóg prínosný pre obe strany.