Laura (45): Priateľkin syn tvrdil, že som tá pravá 

Mám priateľku od základnej školy. Sme z jednej dediny, veľa sme sa hrávali ako deti a na škole sme spolu sedávali v jednej lavici. A hoci sa naše cesty na strednej škole rozišli, stále sme sa stretávali, prežívali spolu prvé lásky. Martina sa skoro vydala, hneď po maturite. A prišli aj deti – syn Jakub, dcéra Marianna. Ja som študovala na vysokej škole a zostala bývať v meste. Ona si postavila dom v našej dedine. Keď som navštevovala mamu, vždy som sa zastavila aj u nich. No keď mama zomrela, chodievala som čoraz menej.

Jakub vyzeral na svoj vek vyspelo a Laura nebola tiež typická štyridsiatnička.
Zdroj: shutterstock

Na mužov som nemala šťastie

Ani neviem ako, mala som prvé zamestnanie, potom druhé, vždy som mala nejakého muža, ale ani s jedným som to nedotiahla až do manželstva. Kamarátka mi občas niečo napísala alebo zavolala, ale už sme sa nestretávali. Jedného dňa ma poprosila, či by som jej synovi nezohnala nejaké lacnejšie bývanie. Začal totiž študovať v meste, kde som bývala. Navrhla som, že kým si niečo nájde, môže bývať aj u mňa. Mala som dvojizbový byt, takže jednu izbu som mohla dočasne prenechať jemu.

Išlo to rýchlo

Keď sme sa prvýkrát videli, bolo to zvláštne, ale okamžite medzi nami fungovala chémia. Snažila som sa ho vnímať ako dieťa svojej priateľky. Ani pomyslenie na to, že by som si s ním niečo začala. Ale Jakub, okrem toho, že bol na svoj vek vyspelý, bol naozaj krásny. Veľa športoval a netajil, že sa mu páčim. Išlo to dosť rýchlo, dali sme sa dokopy a bolo nám spolu nesmierne dobre. Dlho sme to tajili, ale tak ako každé tajomstvo, aj toto vyšlo raz najavo.

Martina sa so mnou prestala baviť. Neodpustila mi to, hoci som už s Jakubom dlho a dokonca sa pokúšame o bábätko. Jakub doštudoval, našiel si prácu a chce si ma vziať. Priznám sa, že ak by on zaváhal, vzdala by som sa ho, ale on bol presvedčený, že som jeho jediná a pravá, a tomu sa ťažko odoláva.

Čo zvážiť pri nepriateľnej láske?

1. Pred tým, ako si dovolíte zakázaný vzťah, dobre zvážte za a proti. Myslite vopred na následky, čo to spôsobí vám a vášmu okoliu a či vám za to tento chlap stojí.

2. Čím viac informácií o svojom milovanom zistíte, tým lepšie. Aký je, ako sa správa k priateľom, k bývalým priateľkám, aké má vzťahy, čo jeho rodina a podobne. Je to fáza, keď sa môžete najviac dozvedieť, ale aj ujasniť si, či stojí za to. Tu sa ešte dá cúvnuť.

3. Pri takýchto vzťahoch hrá veľkú rolu vášeň a fyzická príťažlivosť, ale aby vaša láska prežila, musíte sa dostať aj do hlavy. Ak vás nebude mať aj v hlave, vaša snaha je márna. Neustojíte to!

4. Predstavte si to najhoršie, čo môže spôsobiť vaša láska. Máte to? Idete do toho aj vtedy, ak by sa to reálne stalo? Ak áno, potom už len držíme palce! Ale ako to chodieva v láske, je to risk.