Informatici, programátori a rôzne odnože IT pracovníkov! Čo majú títo muži spoločné? Často ide o inteligentov, ktorí presne nedokážu sformulovať vety a vyjadriť sa tak, aby im niekto rozumel. Napriek tomu by ste im mali dať šancu. Okrem toho, že vám znesú modré z neba, vám doma opravia aj počítač. Tu je niekoľko dôvodov, prečo sa s nimi oplatí ísť na rande.

Skúste ho pochopiť, keď po nich siahne

Máme na mysli notebook alebo jeho múdry telefón. Všetci IT-čkári majú jednu spoločnú vlastnosť. Chcú hneď dostať odpoveď na akúkoľvek otázku. Takže, ak vám na jedálnom lístku nebude nič hovoriť nejaké jedlo, počítajte s tým, že si ihneď vezme svojho pomocníka, aby vám odpovedal skôr než stihnete zdvihnúť zrak od menu.

Vyvolajte vášnivú diskusiu

iPhone alebo Android? Mac alebo PC? Playstation alebo Xbox? Zaručujeme vám, že váš "počítačový maniak" je v týchto otázkach rozhodný, čo sa aj skoro ukáže. Ak je nadšencom iPhonu a chcete ho trochu nažhaviť, povedzte mu, že uvažujete nad kúpou nejakého androidného telefónu. V tom prípade už nemáte nič iné na práci, ako sa oprieť do pohovky a sledovať, ako nahnevane argumentuje. Potom mu povedzte, že vďaka jeho úžasným vedomostiam ste zmenili názor. Za to vás celý mesiac bude uctievať od šťastia.

Nechajte ho, aby vám opravil počítač

Dovoľte mu to aj vtedy, keby ste to zvládli samy. IT-čkári nie sú známi dokonalou postavou a buďte si isté, že na diskotéke od vás nebude odháňať žiadnych nagélovaných chlapov. Ale ak sa mu opäť podarí naštartovať operačný systém na vašom počítači alebo vám nainštaluje RAM-ku, bude sa správať ako hrdina. Ak teda budete mať najbližšie problém s počítačom, len na neho zakričte, že len on jediný môže byť vašim záchrancom.

Surfujte spolu!

Samozrejme, že nemyslíme na šport. Nájdite si také webové stránky, ktoré sa vám obom páčia a čítajte si ich spolu. On aj tak väčšinu svojho času trávi tým, že si kliká na svoje obľúbené stránky. Ak sa chcete stať súčasťou jeho života, pridajte sa k nemu.

Zdieľajte s ním spoločnú vášeň

Každý človek je iný a to platí aj o IT-čkároch. Jedno však majú spoločné: sú vášniví fanatici. Váš vzťah nebude trvalý, ak sa s ním nepodelíte o najdôležitejšie veci v živote. Nezaoberajte sa ním, ak ho vaše záľuby nezaujímajú. Ak vás miluje, prijme ich. Počítačoví znalci nie sú veľmi prieberčiví. Nemôžu však vystáť dievčatá, ktoré sa o nič nezaujímajú. Je jedno, či bude vaše hobby varenie, horolezectvo alebo politika. Jednoducho sú radi, že aj vy sa niečím zaoberáte.