89-ročná babička tvrdí, že je dôležité, aby ste sa s niekým nezaviazali už po prvom rande. Kým to s vaším nápadníkom nezačne byť vážne, nepodľahnite pocitu, že sa nemôžete spoznať s nikým iným. Stretávajte sa s ľuďmi, pretože len vtedy budete vedieť, po kom naozaj túžite. 1-2 rande nestačia, aby ste svojho partnera dokonale spoznali.

Podľa vedcov má babička pravdu. Ak začnete s niekým vážne chodiť bez toho, aby ste spoznali jeho pravú tvár, všetko naberie príliš rýchle tempo a vy si nestihnete všimnúť drobné náznaky, ktoré vám o pár rokov môžu znepríjemniť život.

Láska
Láska
Zdroj: iStock

Ak túžite po vážnom vzťahu, nesmiete veci umelo urýchliť. A prečo na tom mužovi vlastne tak lipnete? Pretože ste už dlho nikoho nemali? Pretože vám už tikajú biologické hodiny? Alebo sa s ním cítite úžasne a nedokážete myslieť na nič iné? Ak platí to posledné, využite príležitosť a snažte sa ho poriadne spoznať, ale dajte si čas, nič neurýchľujte.

Ak však cítite, že príčinou vašej snahy mať akýkoľvek vzťah sú prvé dve otázky, cúvnite. Vyrazte do spoločnosti a dajte šancu aj iným mužom. Neznamená to, že musíte chodiť s niekoľkými partnermi naraz! To nie je ani čestné, ani príjemné. Jedno rande však ešte nič neznamená, a ak ste zo stretnutia nemali dobrý pocit, netlačte na pílu! Zajtra sa predsa môžete navečerať s niekým iným...

Láska
Láska
Zdroj: iStock