Koľké z vás sa rozišli, lebo to už nemohli vydržať, no nakoniec sa aj vrátili späť, lebo to tiež nevedeli vydržať? Ak vás to teda ťahá k ex a neviete sa pohnúť z miesta, zozbierali sme za vás najčastejšie otázky a odpovede odborníkov týkajúce sa návratu k ex. Určite vám pomôžu nájsť správny smer.

Má zmysel vracať sa k ex?

Samozrejme! Odborníci od toho odrádzajú iba v tom prípade, keď sa jedna strana zachovala veľmi nemorálne. Ak bolo dôvodom rozchodu násilie alebo dlhá tajná aféra, mali by ste to radšej nechať tak. Inak o lásku skúste zabojovať!

Späť k ex?
Späť k ex?
Zdroj: shutterstock

Môže opakovaný vzťah fungovať?

A to dokonca veľmi dobre. Veď raz to už fungovalo. Raz už ste boli šťastní a milovali ste sa. Ak odišiel on, znamená to len jedno – už k vám neprechováva žiadne city. No ak vás raz miloval, môže vás milovať znova. Je to ako zhasnutý motor, ktorý treba len znova naštartovať.

A je to také jednoduché?

Keď na to pôjdete správne... Láska s romantikou nemajú veľa spoločného. Nikoho nezasiahne Amorov šíp. Je to skôr reakcia na určité kľúčové podnety. Ak sa tie obnovia, potom je to ľahké.

A ako použijem tie správne?

To je pri každom páre individuálne. Spomeňte si na to, čo u vás kedysi fungovalo, a potom sa snažte opäť vzbudiť záujem u svojho bývalého partnera. Nechajte ho spomenúť si na to, čo na vás miloval.

To znamená, že svojho ex nemám uháňať?

Presne tak, v žiadnom prípade! Po rozchode treba úplne prerušiť kontakt. Aspoň na štyri týždne. Musíte mu dať čas, aby ste mu vôbec začali chýbať.

Vraví sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš.
Vraví sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš.
Zdroj: shutterstock

Ako potom znova nadviažem kontakt?

Radšej nevolajte. Pri telefonáte sa môže mnohé pokaziť. Bývalý môže zistiť, že ste nervózna. Odporúčame poslať správu. Tá, ak je dobre napísaná, môže fungovať.

A čo teda mám napísať?

Najlepšie sú emočné protiklady. Tak vzbudíte jeho záujem. Môžete napríklad napísať: „Práve som musela na teba myslieť, netuším však prečo.“ To sprostredkuje blízkosť a dištanciu zároveň.

Čo ešte môžem urobiť pre to, aby som ho získala späť?

Musíte bezpodmienečne zapracovať na tom, aby ste boli sebavedomejšia. Bývalý vás musí brať ako silnú osobnosť. Napríklad na internet by ste mali dávať iba fotografie s priateľmi, kde pôsobíte ako sociálne aktívna a životaschopná. Propagujte svoje záľuby a záujmy. Vždy sa postarajte o to, aby vás videl baviť sa s mnohými ľuďmi.

A kedy sa mám vzdať?

Ak je bývalý už dlhšie šťastný s niekým iným, je to ťažšie. Často je nová partnerka len odpútaním pozornosti – preto nový vzťah nie je automaticky neprekonateľnou prekážkou. No ak váš ex nereaguje na vaše správy, tak potom na návrat zabudnite.