VZŤAH
Celý deň ste sa tešili na večeru vo dvojici, keď vám partner zrazu zavolá, že chce ísť s kamarátmi na pivo.
Čo urobí ona:
Začnú v nej zvoniť všetky varovné signály. Za výhovorkou muža totiž vytuší inú ženu a hneď sa s ním chce o tom porozprávať.
Čo urobí on:
Nepochopí jej okamžité rozčúlenie a vôbec netuší, o čom žena rozpráva.
Mužská reč pozostáva väčšinou z priamych výrokov. Ženy vždy počujú aj druhú rovinu a ich rozhovory sú späté s emóciami. Niekedy si zle vysvetľujú výroky svojich polovičiek a zbytočne si tak komplikujú život.

PRÁCA
Kvôli zmenám štruktúry vo firme sa úlohy nanovo rozdelili. Preto musíte začať spolupracovať s novými kolegami.
Čo urobí ona:
Robí si starosti a premýšľa nad tým, či bude vychádzať s novými kolegami a či zvládne pridelené povinnosti.
Čo urobí on:
Teší sa na nové úlohy, ktoré ho čakajú, a myslí si: „Teraz mám príležitosť všetkým ukázať, čo sa vo mne skrýva.“
Pre ženy sú v práci dôležité iné veci: chcú pracovať v dobrom kolektíve, aby mohli s kolegami sem-tam prehodiť pár príjemných viet. Je pre ne dôležitá spoločná práca. Dokážu dobre spolupracovať s ostatnými. Muži myslia na konkrétne a merateľné ciele či úspechy, na ktorých budú pracovať. Keď vidia cieľ, lepšie sa im za ním kráča.

STRES
Jedlo je nedovarené, dieťa musí niekto vyzdvihnúť zo školy, telefón zvoní bez prestávky a svokra sa u vás chce zastaviť na kávu – v tento deň sa vám asi nič nepodarí.
Čo urobí ona:
Snaží sa zubami-nechtami všetko perfektne vyriešiť. Kým sa jej cez telefón sťažuje najlepšia priateľka, hľadá v chladničke aspoň nejaký polotovar namiesto obeda a kľúč od auta, ktorým pôjde vyzdvihnúť dieťa, zviera v dlani...
Čo urobí on:
Najskôr vyzdvihne dieťa zo školy, vyberie obed v najbližšom bufete a po ceste kúpi koláč, ktorým pohostí svoju mamu na návšteve. Priateľa navštívi až na nasledujúci deň.
Ženy na rozdiel od mužov dokážu vybavovať viac vecí naraz. Ale robiť naraz desať vecí, to je už aj pre ne stresujúce. Niekedy je preto lepšie reagovať ako muži, robiť veci postupne a stihnúť tak aspoň polovicu z nich ako žiadnu poriadne.

POHĽAD ŽENY - Lenka Sulovská
Tak si to zhrňme: od chlapov by sme sa mohli naučiť to, aby sme menej riešili ich každučké slovíčko. Je pravda, že čokoľvek povedia, už za tým vidíme desať ďalších významov a niekedy zbytočne maľujeme čerta na stenu. Aby sme chceli byť menej dokonalé. Áno, aj to je pravda, lenže je to také ťažké. Ja by som najradšej stíhala všetky pracovné povinnosti, chcela by som sa dôkladne venovať všetkým voľnočasovým aktivitám (aspoň trom), cestovať a viac sa venovať domácim prácam, zapamätať si všetky dôležité udalosti a postíhať všetky zaujímavé koncerty. Aby sme boli na seba viac hrdé. Tak tento problém je pre nás, najmä Slovenky, príznačný. Hoci sme krásne, šikovné a inteligentné, nedokážeme to priznať ani len sebe (podaktoré). Preto treba pracovať na vlastnom sebavedomí a naučiť sa vážiť si sama seba. Tak do toho!

POHĽAD MUŽA - Stano Pavelka
Na ženy sa dnes nemôžeme pozerať optikou spred niekoľkých rokov. Mizne rozdiel medzi správaním žien a mužov v myslení, konaní, vyjadrovaní. Ženy sa presadzujú v oblastiach, ktoré boli doteraz dominantné len pre mužov (v športe, politike, zamestnaní) a na ľútosť väčšiny z nás mužov miznú klasické „žienky domáce“, ktoré by svoju realizáciu nachádzali hlavne v rodine. Ženy sa určite môžu naučiť od mužov logickým riešeniam stresových situácií, hlavne výberom priorít. Je dosť určujúce, v akom prostredí žena vyrastala, aké postavenie mal v rodine otec. Podľa toho vníma aj ostatných mužov a dokáže ich nielen chápať, ale sa od nich aj poučiť. Hovorí sa, že význam a postavenie žien sa upevňuje v čase mieru a dôležitosť mužov v čase vojny. Z tohto pohľadu sa môžu stať muži „ohrozeným druhom“.