Vitajte vo svete vydatých single žien. Angličania majú na takýto stav dokonca aj svoj výraz – „singleton“. Čo to vlastne znamená? Je to ako v rozprávke, v ktorej nemala prísť pastierka za pánom ani vyzlečená, ani oblečená, ani v noci, ani cez deň a ani na voze, ani pešo... Aj v tomto prípade single žien so sobášnym listom je to tak, že sú vlastne vydaté, ale zároveň slobodné, pretože spolu s partnermi trávia pod jednou strechou len zlomok času a väčšinou sú na všetko samy.

Prečo takto ľudia žijú? Pre niektoré páry je to otázka finančného zabezpečenia. Iní muži si ukrajovanie času žene a rodine vybrali ako jediný možný spôsob, vďaka ktorému si môžu plniť iné sny a robiť kariéru.

Odborníci predpokladajú, že v európskych krajinách týmto štýlom existuje takmer každý desiaty pár a približne tretina z týchto dvojíc má aj deti. Nuž a nedávno sa aj päťnásobný otecko a slávny britský celebritný šéfkuchár Jamie Oliver vyjadril v tom zmysle, že na manželku nemá vôbec čas a deťom ho venuje len počas víkendov, takže je niečo ako „víkendový ocko“. Ale môžete byť v manželstve, kde sa vídate takto zriedka, šťastné?

Jamie Oliver je podľa vlastných slov len víkendový ocko.
Jamie Oliver je podľa vlastných slov len víkendový ocko.
Zdroj: Northfoto