Juraj Hajdin (30), moderátor

Aj keď si niektorí myslia, že flirtovanie bez bližšieho telesného kontaktu nie je nevera, veľmi sa mýlia. Podľa mňa to totiž nevera je, a to psychická. Ja by som to svojej partnerke určite neurobil. Ešte by náhodou mohlo dôjsť k telesnému kontaktu jej rúk s mojou tvárou. (Smiech.)

Peter Sobota (46), manažér

Nie. Lebo inak by sa flirtu nehovorilo flirt, ale nevera. Myslím, že u mužov flirt znamená overenie si schopností nadväzovať známosť a ženy si ním potvrdzujú správnosť úpravy zovňajšku ako celku. Flirt môže byť príjemná a vzrušujúca zábavka a nie je to nič neprístojné či nevhodné, aj keď to vyvoláva dojem dôvernejšieho vzťahu.

Peter Valent (29), predseda občianskeho združenia SAHI

Na to snáď nejestvuje jednoznačná odpoveď. Žiadnemu mužovi nie je príjemné, ak jeho partnerka flirtuje s iným. Rovnako by asi nijaká žena netolerovala svojmu partnerovi flirt s inou ženou. O akejsi nevere sa však podľa mňa dá hovoriť až vtedy, keď sa flirtovanie stane „hobby“ alebo ak má pokračovanie v podobe skutočnej nevery. Ale pokiaľ človeku naozaj na vzťahu záleží, flirtovať vôbec nepotrebuje. Ibaže by si chcel týmto spôsobom vynútiť partnerovu pozornosť.

Stano Michalička (24), študent

Pokiaľ flirtujete s vlastnou priateľkou, tak to je v poriadku. A flirt s inou? Rozhovor, pri ktorom sa baba usmieva, ešte zďaleka nie je nevera. To by potom všetky konverzácie museli byť nudné a suché. To by teda vyzeralo!

Ondrej Petrán (21), vedúci zákazníckeho servisu

Nie, v žiadnom prípade to nevera nie je, ale ak by som s niekým flirtoval v prítomnosti mojej priateľky, poriadne by mi to vytmavila. Keby to však spravila ona, určite by mi povedala, že to bol len obyčajný rozhovor. Takže flirt áno, ale len keď nie je nablízku partnerka, inak sa môže stať, že pôjdem spať hladný, poprípade budem spať na gauči.