1. Veľmi sa snažíte, ale nedokážete mu dôverovať

Ak máte dôvod stále sa znepokojovať kvôli partnerovmu správaniu a máte neustále plnú hlavu otázok typu kde zase bol, s kým a čo tam robil, dôvera je narušená. Keď ho upodozrievate z niečoho „nekalého“ oprávnene, lebo vás už raz sklamal, je to vyčerpávajúci vzťah, kde sa vy meníte na Sherlocka Holmesa a budúcnosť je neistá. Nemôžete predsa stráviť celý život pátraním a upodozrievaním. Správny muž vám nedá dôvod pochybovať a bude si vážiť a rešpektovať váš vzťah aj keď s ním práve nie ste.

2. Neviete spolu komunikovať

Nie je ochotný sa rozprávať, nie je ochotný počúvať... Ak si potrebujete niečo vyjasniť, hneď do vás skáče a útočí, nevníma a nerešpektuje to, čo mu hovoríte. Efektívna komunikácia je to, na čom celý vzťah stojí, takže ak sa to s ním nedá, lebo len mlčí, alebo naopak útočí a nehľadá spoločné riešenia, určite vás s ním nečaká dlhodobý a zdravý vzťah.

3. Necítite emocionálne spojenie

Môžete sa sexuálne priťahovať, môžete sa mať radi, ale keď chýba hlboké duševné spojenie, nie je to to pravé orechové. Myslíme tým intimitu typu, že viete, s kým ste, poznáte partnerove sny, túžby, ciele, potreby a on nemá problém sa vám otvoriť. Zároveň sa zaujíma aj o vaše vnútro a tým sa vytvára duševná blízkosť.

4. Neviete byť pri ňom sama sebou

Ak sa snažíte správať inak, ako vám je prirodzené, len aby ste ho potešili, nie je to správne. Rovnako by ste sa pri ňom nemali cítiť neisto, úzkostlivo a vystresovane. Keď máte pocit, že z vás nevyťahuje to najlepšie, ale práve to najhoršie, radšej od neho ruky preč. Mal by vo vás vyvolávať pocit, že ste šťastná a milovaná a nie vystresovaná a smutná. Ostaňte verná sama sebe a kvôli nikomu sa nepretvarujte.

5. Nemáte spoločné hodnoty

Drobné odchýlky sú samozrejme v poriadku, ale ak sa neviete zhodnúť vo veciach, ktoré sú pre vás zásadné, čaká vás spolu tŕnistá a neistá cesta. Ak sú jeho hodnoty a názory celkom iné ako tie vaše, bude to skôr boj ako pokojné spolužitie. Partneri, ktorí sú naozaj duševne prepojení, majú spoločnú víziu do budúcnosti.

raňajky
raňajky
Zdroj: shutterstock

6. Už s ním nie je zábava

Vzťah má byť o radosti a patrí doň aj smiech a zábava. Ak on nemá potrebu niekam chodiť a niečo robiť, aby ste udržiavali iskru a romantiku, je to stratený boj. Spomenuli ste mu, že by ste rada išla na večeru alebo do divadla a on stále nič? Potom je čas na úprimný rozhovor.

7. Nepodporuje vás

Zaslúžite si niekoho, pri kom môžete duševne aj osobnostne rásť, niekoho, kto vás podrží v ťažkých chvíľach a podporí vaše sny a túžby. Muž by mal vo vás veriť a pomáhať vám rozvíjať váš potenciál a ukázať vám lepšiu stránku života.

8. Ste úplné protiklady, ale nie také, čo sa priťahujú

Odlišnosť je v poriadku, pokiaľ aj v nej viete nájsť bod, v ktorom sa stretnete. Ak však vy milujete šport a on je pecivál, vy chcete deti a on nie, vy máte rada domáce zvieratká a on ich neznáša, bude to ťažké uhrať do spokojnosti. Nemusíte mať pri sebe niekoho, kto je vaša kópia, ale ani úplný opak nie je výhra. Najmä ak ide o veci, v ktorých nechcete robiť kompromisy.

9. Predstavujete si seba s niekým iným

Jasné, že vás môžu priťahovať iní muži, to je v poriadku. Ale keď si často predstavujete, že ste radšej s niekým iným ako so súčasným partnerom, alebo dokonca sama, je to červená vlajka pre vzťah. Keby bol on ten jediný, predstava, že by ste ostali bez neho by vás skľučovala.

10. Skrátka to cítite

Možno si racionálne stále zdôvodňujete, že máte byť spolu pre to a pre tamto, ale ak raz cítite vo svojom vnútri, že to nie je ono, toho pocitu sa len tak ľahko nezbavíte. Možno je čas konečne byť k sebe úprimná a priznať si, že muž, s ktorým ste, nie je to, čo ste hľadali. Potom je len na vás, či sa s tým dokážete zmieriť, alebo pôjdete za tým, čo naozaj chcete. Verte, že ak takého nájdete, budete to cítiť srdcom. Intuícia sa nedá oklamať.