Juraj Hrčka (35) rád nielen hrá, ale aj tvorí. Zisťovali sme, prečo sa občas zatvára do veže, kde sú jeho spomienky aj čo muži hľadajú u žien.

Priateľke nevadí, že máte občas plnú hlavu práce, keďže nie je od fachu?

Niekedy je umenie skĺbiť herectvo s rodinným životom, ale to je asi v každom povolaní. Tým, že sa aj doma pripravujem, tak tie texty mi v hlave šrotujú. Často si ani neuvedomím, že sa ráno zobudím zamyslený a hlavou už utekám k povinnostiam. Potom sa stane, že mám veselú náladu a vtedy mi povie – jéj, aké je to príjemné, že sa usmievaš. Pritom je to taká maličkosť. Zobudiť sa a byť milý. Ale je fajn, že na to človek nemusí myslieť stále, lebo vám partner povie, že to nevadí.

Hľadajú teda muži u žien porozumenie, istotu, objatie?

Keď vychádzam z toho, čo hľadám u svojej priateľky ja, tak to je to dôvera. A najviac sa mi páči, že chápe, čo robím. Akceptuje moje povolanie a súčasne je spokojná. To je dôležité, či to vyhovuje aj jej. Keď toto funguje, sú šťastní obaja. Mali by sa, samozrejme, i dopĺňať a vedome na vzťahu pracovať a udržiavať ho, čo je niekedy ťažké.

Juraj Hrčka obľubuje severský štýl kombinovaný
Juraj Hrčka obľubuje severský štýl kombinovaný
Zdroj: Miro Miklas

Tak ako vyhadzovať staré veci?

(smiech) Priznám sa, že s tým mám trošku problém. Som taký „zberateľ“, ale kontrolovaný. Mám problém vyhodiť pekné krabičky, fľaštičky, dózičky aj staré obľúbené tričká. Niekedy sa pýtam, načo ti to bude? Ale stále mám pocit, že sa mi to ešte zíde, že si ich ešte oblečiem. Keď som sa sťahoval z Nitry do Bratislavy, vyhodil som polku vecí, čo som tam za tie roky naznášal a tej druhej sa stále neviem zbaviť.

Ale zase niektoré staré veci majú aj svoju hodnotu, spomienky...

Asi sú to aj spomienky. Otázka je, nakoľko tá „spomienka“ berie priestor, čas a chytá prach? Niečo iné je mať doma starý, kvalitný, poctivo vyrobený výrobok – staré hodiny, šijací stroj či stoličku. Páči sa mi skombinovať to s niečím moderným.

A čo tie fotografické spomienky, ešte fotíte?

Rád, aj keď na to nemám veľa času. Ale baví ma len tá prvá fáza. Niečo si vymyslieť a odfotiť. Tá fáza postprodukcie, nejako fotky upraviť, roztriediť a zrozumiteľne uložiť, na to fakt nemám bunky. Ale mám dobrý pocit, že keď sa s tým raz pohrám, budú z toho dobré fotky. Zatiaľ sú ich tisíce niekde v počítači alebo na hard discu a čakajú. (smiech)

Juraj Hrčka
Juraj Hrčka
Zdroj: archív J.H.

Prezradil o sebe

Viete si vystreliť aj zo seba?

Často si robíme srandu z iných ľudí a situácií, tak prečo nie aj zo seba? Je to prirodzené.

Rád cestujete?

Áno, ale málo. Musím to prispôsobovať predstaveniam, škole a nakrúcaniu, ale čas sa vždy nájde.

Čo vás zaujme na ženách?

Ste iné. Vo všetkom zaujímavé. Vidíte veci inak, rozmýšľate inak a vyžarujete niečo iné, ako my muži. To sa mi páči. To ma fascinuje a priťahuje.

Hoci nie je profesionálny fotograf, je to už jeho
Hoci nie je profesionálny fotograf, je to už jeho
Zdroj: Archív