Kedy treba SVOKRU "stopnúť"! Robí vám toto? Rýchlo ju zastavte!
27. 5. 2025, 20:21 (aktualizované: 27. 5. 2025, 20:35)

Rozpráva o vás za chrbtom – a nie práve lichotivo
„Ja nič, ja len že ona nechce dojčiť.“ „Ten nábytok si vybrala ona, nie môj syn.“ „Neviem, či sa hodí k našej rodine.“ Ak sa o vás svokra rozpráva so zvyškom rodiny ako o cudzej osobe, prípadne vás kritizuje v zákulisí, podkopáva tak nielen vaše postavenie v rodine, ale aj vašu sebadôveru. Tu treba veľmi jasne určiť hranice: rešpekt je základ. Ak má problém, má ho riešiť s vami – nie poza chrbát.
Zdroj: Shutterstock
Pre muža je ťažké vyhovieť naraz dvom ženám, ktoré miluje. Ale ak už má svoju rodinu, ktorú si vybral, mal by byť na manželkinej strane.
Finančne zasahuje do vášho života
„Pomôžeme vám s kuchyňou, ale len ak si dáte bielu.“ „Tú sedačku by ste si bez nás nekúpili.“ Peniaze sú citlivá téma. Ak vám svokra „pomáha“, ale zároveň si tým kupuje právo rozhodovať, potom nejde o pomoc, ale o kontrolu. Je fajn, ak rodina pomáha – no podmienky musia byť jasné. A najmä: sloboda za peniaze sa nepredáva.
Nevie prijať, že jej syn má vlastnú rodinu
Správa sa, ako by vám ho len „požičala“. Má pocit, že sa o neho staráte zle, že jej miesto je stále pri jeho boku a vy ste len dočasný prídavok. Tento typ svokry často neúmyselne vytvára súperenie, ktoré je vyčerpávajúce pre všetky strany – a najviac pre muža, ktorý je medzi dvoma ženami, ktoré miluje. Ale jeho priorita by mala byť jasná: rodina, ktorú si sám vybral a založil.