Zistite, ktorý živel vládne práve vám a čo to pre vás znamená.

Každé astrologické znamenie ovplyvňuje jeden živel dôležitý pre všetkých, ktorí sa v ňom narodili. To však neznamená, že u niektorých ohnivých Baranov nemôže hrať hlavnú rolu napríklad Voda, alebo naopak, u vzdušných Blížencov Zem. Pozorne si prečítajte jednotlivé popisy a odhaľte, aký element je u vás najvýraznejší. Možno vám to pomôže lepšie pochopiť samu seba a zlepšiť tak v živote to, čo chcete.

ZEM

• Býk, Panna a Kozorožec

Ak patríte k niektorému z týchto znamení, hlavným živlom je pre vás Zem. Ľudia pod vplyvom Zeme sú veľmi praktickí, takže sa pravdepodobne spravidla riadite zdravým rozumom. Často myslíte na svoje telo a jeho potreby, ibaže mu zvyknete dávať viac než treba. Ste zmyselná, pôžitkárska a často všetko dosť preháňate. Na druhej strane si viete poradiť takmer so všetkým, neexistuje nič, čo by ste nezvládli, ak naozaj chcete.

Všetko si dopredu naplánujete, zorganizujete a zrátate. Aj s peniazmi to viete lepšie ako ostatní. Máločo vás dokáže vyviesť z miery, no nemáte rada zmeny. Čokoľvek nestále vás znervózňuje a ohrozuje. V ojedinelých prípadoch ľuďom so živlom Zem môže chýbať fantázia, nadhľad a veľkorysosť. Práve preto vám môže byť prospešný Oheň, ktorý by vedel váš tak trochu jednotvárny život rozprúdiť.

VODA

• Rak, Škorpión a Ryby

Vodní ľudia sú citliví, vnímaví a emócie sú u nich na prvom mieste. Ste vodná žena? Potom sa určite viete vcítiť do ostatných a nadviazať dôverné vzťahy. Pretože ste taká chápavá a rozumiete potrebám aj pocitom iných, veľa ľudí sa vám zdôveruje so svojimi tajomstvami a vy im rada pomáhate či radíte. Vaším problémom je, že ste precitlivená a veľa vecí beriete príliš osobne.

Niekedy pôsobíte ako nestály uzlíček nervov, ktorý je chvíľu na vrchole blaha a po pár minútach zúfalo narieka do vankúša. Nezaujatý, logický prístup vám často pripadá ako neuveriteľná bezcitnosť. Títo láskaví romantickí rojkovia potrebujú megadávku lásky, starostlivosti a pomoci, aby boli šťastní. Pokiaľ sa vám do života podarí dostať viac živlu Vzduch, ktorý vám dodá ľahkosť, odstup a ochráni vás pred nerovnováhou, budete úplne spokojná.

Zistite, aký element je u vás najvýraznejší.
Zistite, aký element je u vás najvýraznejší.
Zdroj: Shutterstock

VZDUCH

• Blíženci, Váhy a Vodnár

Pokiaľ ste schopná pohotovo sa zapojiť do debaty o čomkoľvek, nemáte problém nadviazať konverzáciu na akúkoľvek tému a rozoberať ju zo všetkých strán, samozrejme najmä z toho vášho pohľadu, potom vám s najväčšou pravdepodobnosťou vládne živel Vzduch. Vzdušní ľudia si želajú, aby s nimi ostatní zaobchádzali na rovinu a bez okolkov hovorili, čo si naozaj myslia. Baví vás premýšľať nad problémami a hľadať správne odpovede, ktoré by ich vyriešili.

Ste bystrá, duchaplná a vaše uvažovanie je priamočiare a jasné. Sem-tam si od všetkého udržiavate zbytočne veľký odstup. Máte strach z vlastných pocitov, bojíte sa, aby vám ani na chvíľu nezatienili rozum. V takom prípade vám pomôže trocha vodného živlu, ktorý vás naučí pracovať s vlastnými aj cudzími emóciami a upokojí vás.

OHEŇ

• Baran, Lev a Strelec

Ohniví ľudia majú veľa energie, sú dynamickí a výbušní. Keď vojdete do miestnosti, nikto vás neprehliadne. Ste stredobodom pozornosti a viete upútať všetkých naokolo. Pôsobíte sebaisto, no každá minca má dve strany. Ten váš rub je, že sa rýchlo a ľahko urazíte, máte veľké sny, čo všetko urobíte a dosiahnete.

No keď príde na lámanie chleba, keď sa dostavia povinnosti v domácnosti, deti, robota, hypotéka, vaša energia rýchlo vyprchá a začnete sa poddávať smútku a depresiám. Ohnivému živlu prospeje spojenie so Zemou. Vďaka tomu dokážete byť praktickejšia a dotiahnuť veci do konca. Ľahšie zvládnete každodenné povinnosti a budete šťastnejšia a spokojnejšia.


PARTNER podľa elementov

Poznáte svoj živel aj živel vášho drahého? Pozrite sa, čo môžete vo vzťahu očakávať.

OHEŇ A OHEŇ

Čo môže vzísť zo spojenia dvoch plameňov? No predsa ešte väčší oheň. Môžu dokonca začať lietať také iskry, že z toho vznikne požiar, ktorý zničí všetko naokolo. Hádky, scény a potom rovnako vášnivé udobrovanie býva u ohnivcov na dennom poriadku. Ak sa však naučíte krotiť svoj temperament a usmerňovať ho tým správnym smerom, váš oheň vám môže svietiť na cestu aj v tých najťažších chvíľach po celý život. Záleží len na vás, či sa s ohnivou energiou naučíte pracovať.

ZEM A ZEM

Spojenie muža a ženy pod vplyvom Zeme nebýva ktovieako romantické ani vzrušujúce. No takýto vzťah je vo väčšine prípadov pevný, silný a trvácny. Hádky či nezhody sa zjavia len veľmi zriedka.

VZDUCH A VZDUCH

Vzdušní ľudia majú úplne slobodný, bezstarostný a neuveriteľne citový, až duchovný vzťah. Láska v takejto podobe je povznášajúca ako z románov. Dajte pozor len na to, aby ste neustrnuli na mŕtvom bode, trocha zmeny nezaškodí. Nie však priveľa, to by bolo zničujúce.

VODA A VODA

Vodné znamenia nemajú medzi sebou žiadne prekážky, ich láska a city plynú hladko, navzájom sa inšpirujú. No keď bude pokoja a harmónie priveľa, milovanie sa môže skončiť v stojatej zátoke, odkiaľ sa len tak nepodarí vyplávať.

OHEŇ A VZDUCH

Vzduch rozdúchava Oheň, vďaka nemu horí jasnejším a väčším plameňom. O nadšenie a vzrušenie, ale tiež nekontrolovateľné vášne nie je v takomto vzťahu núdza. Ak sa vám podarí udržať trochu na uzde, môžete spolu prežiť rozprávkový život.

OHEŇ A ZEM

Keď sa do seba zamiluje ohnivý a zemitý človek, ich láska väčšinou dlho nevydrží. Oheň síce Zem nikdy nezničí, ale môže ju ohrozovať a vyvádzať z miery. No a ohnivý typ sa časom začne so Zemou nudiť, Zem ho môže dokonca aj celkom udusiť.

OHEŇ A VODA

Oheň a voda sú protiklady, ktorá sa síce navzájom fascinujú, ale zároveň sa boja toho, že jeden druhého zničia. A majú pravdu. Ak medzi nimi vznikne vzťah, mali by byť v strehu a veľmi opatrne pracovať s oboma temperamentmi, aby sa nezničili.

ZEM A VZDUCH

Žiadne veľké vášne ani romantickú lásku v tomto spojení nehľadajte.

ZEM A VODA

Pri stretnutí muža a ženy pod vládou Vody a Zeme dôjde k nádhernému spojeniu ľudí, ktorí sa vzájomne potrebujú a inšpirujú. Takýto vzťah môže vydržať celý život a bude prinášať všetkým naokolo šťastie a pocit naplnenia. Vďaka Vode je totiž Zem plodná a prináša život, a to platí aj pre ľudský vzťah. Len pozor, Vody nesmie byť ani príliš veľa, ani málo.