Láska vraj znamená to, že na jednom jedinom človeku milujeme aj to, čo na ostatných neznášame. Jednoducho nepochopiteľne nechceme ani toho s výzorom Brada Pitta, ani tamtoho s príjmami Davida Beckhama, ale toho malého, hanblivého a chudobného. Prečo? Je to skrátka chlap našej krvnej skupiny.

1. Keď je žena áčko...

... a muž 0
Činorodá nula po návrate zo služobky v Istanbule nepotrebuje doma nikoho, kto bude tvrdiť, že je v rodine áčkom. Typickej žene – áčku by však nič také ani nenapadlo, lebo feministickou literatúrou maximálne podkuruje v sporáku, na ktorom svojmu mužovi už desiatykrát zohrieva večeru, a on ju za to zbožňuje.

... a muž B
„Snílek“ béčko si s obľubou dokazuje to, že v skutočnosti nie je žiadne béčko, megadávkami adrenalínu. Nápad stráviť svadobnú cestu pod stanom sa dá teda očakávať. Z princípu zodpovedné áčko síce vyzerá, že zvládne čokoľvek, ale stačí jedna búrka a kolená sa podlomia obom.

... a muž AB
Je veľmi pravdepodobné, že v tejto kombinácii to dvojici pôjde ako po masle. Áčko síce vyzerá, že si s prehľadom poradí aj samo, ale v skutočnosti platí, že keď sa povie A, treba povedať aj B. Spolu „se to lépe táhne“ a áčko sa ťahať nechá. Nie však za nos.

Keď je žena béčko

... a muž 0
Nie je nula ako nula – muž s touto krvnou skupinou rozhodne nepatrí do kategórie „muchy, zjedzte ma“. Problém je, že ani žena béčko nie je žiadne béčko. Je vhodné sa predzásobiť taniermi. Budú lietať. Títo dvaja majú skrátka zamiesené na talianske manželstvo.

... a muž A
Muž A potrebuje k životu len toľko adrenalínu, koľko prináša prepínanie medzi televíznymi kanálmi. A vo svojej obývačke len takú spoločnosť, ktorej sa dá zbaviť v minúte ovládačom. Béčko sa síce netúži odtrhnúť z reťaze, ale jej drahý by ju rozhodne mal občas pustiť medzi ľudí z mäsa a kostí.

... a muž AB
Všetkého veľa škodí – tak táto ľudová múdrosť vznikla práve kvôli nim. Ak však majú každý svoj život, tešia sa na seba ako deti na Ježiška.

Keď je žena ábéčko

... a muž 0
Žena AB hľadá princa na bielom koni. Muž nula má s ním spoločné však len to, že ako kôň drie. Ale rád. Výplatu poctivo vyloží doma na stôl, čo napĺňa jeho ženu istotou a tú ábéčko potrebuje viac ako princa aj s koňom dohromady.

... a muž A
Poznáte ten vtip? Príde vdovec k hrobu svojej manželky, sadne si, otvorí prvú fľašu piva a vypije ju. Otvorí druhú, vypije aj tú a obráti sa k hrobu: „No vidíš, starká, a ide to aj bez rečí!“ Tak presne takéto ženy má áčko rád. Ale ak sa žena AB prispôsobí, rozdelí ich naozaj až hrob.

... a muž B
Neveríte, že žena a muž môžu byť len priatelia? Ak vám zhodou okolností v žilách prúdi krv skupiny AB, dajte sa dokopy s nejakým béčkom a uveríte. V podstate si sadnete. Ale len s pohárom vína do baru. A môžete dookola riešiť jeho i vaše lásky.

Keď je žena nula

... a muž A
Kým ona používa žehličku maximálne ako ťažidlo, on v skriniach stavia bielizeň do úhľadných komínov. Na druhej strane, kým on ešte len váha nad tiketom športky, ona už míňa výhru. Ak sa protiklady naozaj priťahujú, tak týchto dvoch rozdelí skutočne len smrť.

... a muž B
Muž s krvnou skupinou B predpokladá, že taniere sa po použití vyhadzujú, bielizeň sa vyberá z práčky rovno ožehlená a jeho polovička nula ho v tom rada necháva. Varí, perie, upratuje až do úplného vyčerpania. To však, bohužiaľ, prichádza veľmi rýchlo.

... a muž AB
Nula je žena, ktorá vie, čo chce, a nenecháva si to pre seba. Preto jej mnohí nepovedia inak ako sekera. S nezávislým ábéčkom však padne sekera na kameň a je po vzťahu. P. S. Čo by to boli za pravidlá, keby nemali výnimku. Možno je ňou práve ten váš vzťah. Skrátka, čo „kus“ chlapa, to originál. V každom prípade pomôže Shakespearovo: „Pred manželstvom majte oči otvorené a v manželstve ich trochu prižmúrte.“

Vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá...

0 : 0
Nuly milujú rady do života. Ale len vtedy, keď sú to ony, kto ich rozdáva. V boji o to, kto je hlavou rodiny, sa preto odporúča udržiavať remízu. S poriadnou dávkou tolerancie však aj dve nuly môžu mať vzťah na jednotku.

A x A
To je hop alebo trop. Buď vzťah funguje, aj keby fúriky padali, alebo nefunguje vôbec. Obaja sú však pre rodinu a deti ochotní zniesť aj modré z neba, takže je šanca, že kvôli nim nakoniec znesú aj jeden druhého.

B + B
Ani jeden nemá potrebu hľadať si za každú cenu vlastnú cestu a bez problémov kráča s tým druhým. Do cieľa nedôjdu len v prípade, že by zablúdili.

AB na druhú
Keď hovoria o smietke v cudzom oku, človek má pocit, že sú jedno telo a jedna duša. Keď ide o brvno vo vlastnom, dá sa hovoriť o zázraku, že sa ešte nepozabíjali. Platí pre nich – milujte sa a množte sa, ale v žiadnom prípade sa, prepánajána, nekritizujte.