Hádkam sa nevyhnete

Keď spolu žijete, hádkam sa nevyhnete. Hodiny strávené spolu v jednom priestore sú živnou pôdou pre konflikty. Je úplne jedno, ako veľmi sa milujete a rešpektujete, ale objavia sa chvíle, keď budete zvyšovať hlas, či dokonca kričať na svojho partnera kvôli úplným malichernostiam. Drobné hádky skončia po niekoľkých minútach a zabudnete na ne za niekoľko dní, ale v danej chvíli sa vám zdajú životne dôležité. V drobných, ale vyčerpávajúcich súbojoch sa ocitáte pomerne často, keď ste obaja typy, ktoré musia mať posledné slovo. Aj hádka o tom, kto má vyniesť kôš s odpadkami sa môže stať začiatkom malej vojny.

Výmena názorov je normálna, ale nie každý deň!
Výmena názorov je normálna, ale nie každý deň!
Zdroj: Shutterstock

Spoločné zaspávanie so zvukovými efektami

Čo môže byť romantickejšie ako zaspávať po dlhom náročnom dni v náručí svojho milovaného manžela či partnera? Pritúliť sa, objať, cítiť jeho teplo a pomaličky sa prepadať do ríše spánku, keď zrazu... váš miláčik začne píliť drevo tak, že sa musíte odtiahnuť a pritlačiť si vankúš na uši. Takže takto – za každou peknou fotkou zaspávajúceho páru je aj toto: chrápanie, funenie, kradnutie prikrývky, či vytláčanie spoluležiaceho z postele. A treba sa zmieriť s tým, že toto sa nedeje len jednu noc, ale každú jednu noc, až dokým to spolu vydržíte.

Chrápanie naruší nielen váš spánok, ale môže naštrbiť aj vzťah.
Chrápanie naruší nielen váš spánok, ale môže naštrbiť aj vzťah.
Zdroj: Shutterstock

Večerné diskusie? Zabudnite!

Je to naozaj krásna predstava, že prídete domov, posadíte sa k partnerovi a začnete mu rozprávať o celom svojom dni, svojich myšlienkových pochodoch, snoch, plánoch, atď. On vás bude pritom chápavo počúvať a masírovať vám chrbát. V skutočnosti ste jeden aj druhý takí uťahaní, že po tom, ako uložíte deti spať, sa len zvalíte na gauč, dívate sa na bezduché televízne programy a ledva vládzete dokončiť vetu.

raňajky
raňajky
Zdroj: shutterstock

Poriadok v dome

Aj vás rozčuľujú príspevky na Facebooku, kde sa dlhoročný párik chváli tým, ako spolu pokosili trávnik, upratali garáž, vygruntovali dom, napiekli bábovku a teraz šťastne oddychujú s pohárom vína v ruke? Viete ako to bolo v skutočnosti? Manželka na manžela nakričala, že už je najvyšší čas niečo začať robiť, lebo sa nemôže pozerať, aký je hnilý. Že prečo nemôže byť taký akčný ako sused Dano... Potom sa pohádali, ofučaný muž pokosil trávnik a zvyšok prác spravila urazená manželka, len aby mu ukázala, že ona robí v tejto domácnosti všetko. Udobrili sa pri pohári vína, odfotili a zavesili na Facebook. Takto sa vyrába šťastná realita :)

V nedávnom prieskume vyšlo, že kým si muži užívajú voľné chvíle pre seba, ženy tento čas venujú domácim prácam.
V nedávnom prieskume vyšlo, že kým si muži užívajú voľné chvíle pre seba, ženy tento čas venujú domácim prácam.
Zdroj: iStock