Viaceré ženy ostávajú v dlhodobom vzťahu aj napriek tomu, že nie sú šťastné. Veľa vzťahov po dlhej dobe prejde do zvyku a obaja partneri si ani neuvedomujú, že ostávajú v neuspokojivom vzťahu.

Je veľmi ťažké uvedomiť si, že ste vo vzťahu so zlou osobou. Na začiatku to všetko začne chémiou. Správna chémia vo vzťahu ale nie je vždy zárukou toho, že ste našli toho správneho. Ak rozmýšľate, či ste v správnom vzťahu, všímajte si tieto znaky. Ak spozorujete všetky je možné, že je čas odísť. 

1.  Ani jeden z vás na vzťahu nepracuje

Ak vzťah ťahá iba jeden z vás nie je to dobré znamenia. Existuje ale malá šanca, že aj ten lenivejší partner sa začne snažiť, keď zistí, čo všetko pre neho robíte.  Horšie to je vtedy, keď sa vo vzťahu nesnaží už ani jeden. Je vám jedno, či spolu trávite čas. Nezaujíma vás aký ste mali deň, nerozprávate sa pokiaľ nemusíte a partnerstvo sa mení iba na existovanie vedľa seba.

Ilustračná foto
Zdroj: pexels

2. Máte pocit, že vás vzťah unavuje

Pokiaľ máte pocit, že ste neproduktívna a nič vás nebaví je možné, že ste v zlom vzťahu. Ak vás váš partner nemotivuje a nedodáva vám energiu je to zlé. Neostávajte vo vzťahu v ktorom  nemôžete rásť aj ako jednotlivec.

3.  Často sa cítite zmätene

Veľakrát sa prichytíte pritom, že nerozumiete tomu, čo sa o vašom vzťahu deje. Zmätok vo vašej hlave môže znamenať aj toxických ľudí vo vašom blízkom okolí. Ak sa často samej seba pýtate, čo sa vlastne vo vašom vzťahu deje, pravdepodobne je niečo zle.