Rodina ho neprijala

Tiež nerád rieši problémy a odkladá ich na neskôr. Tak sa mu to nakopilo a už dlhšie má z toho zlú náladu. Moji rodičia začali do toho hovoriť, lebo získali pocit, že nemá na mňa dobrý vplyv, videli ma viackrát smutnú a nepáčilo sa im to. Povedali mu niečo, čo mi nikto z nich nechce prezradiť a on sa teraz so mnou chce rozísť.

Tvrdí, že moja rodina ho neprijala. Neviem, ako to mám riešiť. Nie je z dobrých pomerov, nikto nikdy sa za neho nepostavil a ja mám pocit, že by som to teraz mala urobiť ja. Má 32 rokov a ja 26. Veľmi ho ľúbim a nechcem, aby niekto za nás rozhodol o našom vzťahu. Bojím sa však, že on ma opustí, lebo má strach z mojich rodičov. Ako ho presvedčiť, nech to nerobí?

Ilona

Psychologička Sylvia Dančiaková radí:

Ste dospelá mladá žena. Stačí vstať a ísť za hlasom svojho srdca. Vy sama sa bojíte a on má strach! Z čoho máte obavy? Čím ste sa nechali spochybniť? Čo vás zastrašilo? Komunikujte. Rozprávajte sa medzi sebou. Hovorte s rodičmi. Prečo všetci mlčíte. Ak si vaši rodičia za svojimi slovami stoja, prečo ich nemôžu povedať aj vám?

A myslíte si, že je to pre vás, pre vaše rozhodnutie nejako dôležité? Čo vám bráni ľúbiť svojho chlapca takého, aký je, bezvýhradne, a bez požehnania od rodičov? Pre váš vzťah ste dôležití len vy dvaja, vaša zrelosť, vzájomná láska, dôvera a odvaha skúsiť žiť spolu. Veľa šťastia! Nech sa už rozhodnete akokoľvek.