Myslia si, že si môžem frajerov vyberať a že som veľmi žiadaná. Možno je to aj pravda, ale keď už nejakého mám, veľmi žiarlim a nedokážem s tým nič robiť. Budím sa v noci a premýšľam, čo asi robí, či s niekým nie je a píšem mu esemesky, či je sám... Všetkých tým časom odplaším.

Hana

Psychologička Sylvia Dančiaková odpovedá:

Hanka, žiarlenie je predovšetkým o vlastnej sebaúcte, pocite vlastnej hodnoty. V preklade to znamená, že sa necítite naozaj sebavedome, nie ste si istá sama sebou, svojou krásou, atraktívnosťou, príťažlivosťou pre mužov. V kútiku duše sa stále porovnávate, hodnotíte, v spoločnosti žien cítite silnú konkurenciu a nepomáhajú ani prípadné obdivné pohľady okolia.

Pretože to, aká v skutočnosti ste, sa ukrýva pod vašou maskou, hlboko vo vašom vnútri a môžete to zistiť len tak, že sa vyberiete hlbšie k sebe (terapia, meditácie) a pri sebapoznávaní zistíte, z čoho pramení vaša pochybnosť a neistota, pokiaľ ide o vašu ženskú silu a nedôveru k prejavom lásky od mužov. Môže sa to ťahať napríklad z detstva, alebo obdobia dospievania – zranenia, ktorým treba porozumieť a vyriešiť ich, aby ste sa mohli cítiť ako najkrajšia hviezda pre najmilujúcejšieho partnera bez pocitu ohrozenia.

Žena
Žena
Zdroj: iStock