Veľmi som ho milovala a bola som v siedmom nebi, keď som skutočne uverila tomu, že taký úžasný chlap, ako je Marek, si vybral práve mňa. Mesiace ubiehali ako voda a ja som s ním trávila každú voľnú chvíľku. Keď však obdobie ružových okuliarov pominulo, chcela som opäť do svojho života vtesnať aj svojich priateľov. Cítila som hrozne za to, že som ich v poslednom čase zanedbávala, a tak som začala opäť chodievať von ako kedysi. Práve vtedy sa však stalo niečo, čo nedokážem pochopiť. Môj partner sa zmenil na hotové monštrum a nedá sa to s ním vydržať.

Neviem, ako sa z tejto situácie dostať.
Neviem, ako sa z tejto situácie dostať.
Zdroj: Shutterstock

Vždy, keď idem von s nejakou kamoškou, môj partner sa mi začne vyhrážať rozchodom. Napokon ma vždy pustí, avšak neustále ma potom bombarduje správami a nedá sa to vydržať.

Najnovšie mi začal kontrolovať môj mobil a keď videl, že sa mi ozval môj bývalý, išiel zošalieť. Pritom absolútne o nič nešlo. Potreboval poradiť s jednou vecou a zo zdvorilosti sa ešte spýtal, aké som mala narodeniny. Odpísala som mu skutočne stroho, neboli v tom žiadne vedľajšie úmysly. Môj priateľ sa však neskutočne vytočil a okamžite ma obvinil z toho, že ho podvádzam. 

Večne ma obdivuje z veci, ktoré nie sú pravdivé.
Večne ma obdivuje z veci, ktoré nie sú pravdivé.
Zdroj: Shutterstock

Začína to s ním byť skutočne neznesiteľné, postupne som si začala vymýšľať výhovorky, prečo idem von, len aby som sa mohla aspoň na chvíľu stretnúť a zdôveriť priateľkám. Má však pocit, že mi vôbec nechcú veriť.

Nedávno sa mi ozval jeden kamarát, ktorý sa vrátil zo zahraničia a spýtal sa, či sa nechcem stretnúť. Odpísala som mu len, že jasné, no znova som dostala od priateľa hubovú polievku, pretože ho vraj podvádzam. Nahneval sa tak veľmi, že uderil päsťou do dverí a urobil tam dieru. Teraz mažem každú jednu správu, ktorú posielam, dokonca aj tie mojej mame. Stále ho milujem, ale neviem takto fungovať. Doma je to čisté peklo a skutočne neviem, ako z neho vyviaznuť ešte celá.

Manželov nátlak ju úplne zničil.
Manželov nátlak ju úplne zničil.
Zdroj: Shutterstock

Čo my na to

Správanie vášho partnera je neúnosné, žijete s násilníkom a rozhodne nerobíte dobre. Ak s ním aj naďalej zostanete, iba sa to bude zhoršovať.

Musíte si naplno uvedomiť situáciu, v ktorej ste sa ocitli a konať čo najrýchlejšie. Skutočná láska sa neprejavuje tým, že vás ten druhý ovláda a vyhráža sa vám.