Keď ste so sexom začínali, tak tých trápnych okamihov, ktoré sa udiali počas alebo okolo sexu, bolo zrejme neúrekom. Teraz, keď už presne viete, čo patrí kam, ako sa vám to páči a čo vám robí dobre, už k mnohým trapasom nedochádza. Napriek tomu toto sú nepríjemné a trápne vedľajšie účinky sexu, ktoré sú úplne bežné.

Zápaly močových ciest

Zápal močových ciest po sexe je veľmi bežným a veľmi nepríjemným vedľajším efektom sexu. Počas sexu sa stáva, že sú močové cesty oveľa ľahšie prístupné baktériám. Tiež platí, že ak praktizujete análny sex, vyhnite sa striedaniu otvorov. Odborníci tiež odporúčajú ísť sa vycikať po sexe, aby moč vydezinfikoval podráždené miesta.

Vaše telo vypovie službu

Počas sexu sa z tela stáva samostatná chemická továreň. Vzniká pri ňom veľa rôznych druhov hormónov a ďalších látok. Na niektoré ženy pôsobí orgazmus ako euforická droga, ktorá ich nabíja energiou. Iné sa po orgazme dostávajú do totálneho útlmu, a vyčerpanie je také veľké, že okamžite zaspávajú a na druhé kolo už nemožno ani pomyslieť. Ak ste tento typ, nič s tým nenarobíte. Ak chcete ďalšie kolo, tak si dajte šlofíka a hup na to znova.

Hovoriaca vagína

Pozná to zrejme každá žena. Ste uprostred sexu, užívate si každučký moment, a zrazu vyjde z vašej vagíny zvuk, ktorý veľmi pripomína únik vetrov. Hoci sa vám to už niekedy stalo, vždy to človeka prekvapí a je to nepríjemné. Muži tiež poznajú tieto momenty, takže im to ani nepríde, to skôr my sa kvôli tomu trápime. Ale úprimne, je to úplne zbytočné. Na tvorbe týchto zvukov sa podieľate obidvaja. Ak je vám to nepríjemné, tak skúste vynechať polohy, pri ktorých sa vám to stáva. A tiež sa vraj oplatí posilňovať svaly panvového dna. Kúpte si Venušine guľôčky. Za pokus to stojí, nie?

Veľa šťavy

Prirodzená lubrikácia pri vzrušení sa tiež u jednotlivých žien líši. Niektoré ženy vlhnú o poznanie viac ako iné. Počas sexu však dochádza aj u žien k ejakulácii, čiže či k  mokrému orgazmu. Nie je za čo sa hanbiť, mužov to väčšinou veľmi vzrušuje a je to úplne prirodzená fyziologická záležitosť. To, čo zo žien pri orgazme vychádza, nie je moč. Tekutina je vylučovaná žľazami, ktoré sú situované po oboch stranách močovej trubice, a svojím zložením sa podobá semennej tekutine.