Táňa (42): Sme úplne rozdielni

Pred 10 rokmi som sa vydala za muža, o ktorom viem, že nie je moja spriaznená duša – sme kompletne rozdielni, a to vo všetkom. A práve to ma na ňom nesmierne baví. Či ma dopĺňa? Nie. Či mi rozumie? Často vôbec! Život s ním nie je žiadna prechádzka ružovou záhradou.

Robte to, čo vás  bavilo na začiatku,  napríklad  spoločné varenie.
Robte to, čo vás bavilo na začiatku, napríklad spoločné varenie.
Zdroj: Shutterstock

Michal ma vie vytočiť do nepríčetnosti, vie ma pochváliť, ale aj ukázať mi veci, ktoré by som na sebe najradšej nevidela. Napriek tomu viem, že je to muž, na ktorého sa dá spoľahnúť a s ktorým môžem rátať. Možno mi nerecituje básničky pri mesiačiku a nehovorí „ľúbim ťa“ 5-krát za deň, ale keď sa cítim mizerne, spraví mi čaj, a keď zaspím na gauči, prikryje ma dekou. A to je podľa mňa láska.

Manželstvo je práca >>>

Nechcela byť stará panna! Manžel sa k nej vôbec nehodí, ale TOTO jej môže každá žena závidieť
Zdroj: Shutterstock

To, že ste sa nevydali za svoju spriaznenú dušu, ešte neznamená, že vaše manželstvo je odsúdené na zánik a neoplatí sa na ňom pracovať. Môžete mať úžasné manželstvo či vzťah aj s niekým, koho nepovažujete za svoju duchovnú dvojičku. Uspokojivé manželstvo totiž nie je niečo, čo sa stane zo dňa na deň.

Obaja na ňom musíte pracovať, vkladať doň energiu, korigovať ho a učiť sa opravovať pokazené. Rovnako potrebujete každý čas osamote, čas, keď sa budete venovať len tomu, čo vás baví. Nemusíte byť k sebe sústavne prilepení, práve naopak. Vaše individuálne aktivity vám dodajú potrebnú energiu a nadhľad a budete sa k sebe radi vracať.

Kto môže byť spriaznená duša >>>

Nechcela byť stará panna! Manžel sa k nej vôbec nehodí, ale TOTO jej môže každá žena závidieť
Zdroj: Shutterstock

Spriaznenou dušou nemusí byť len váš partner, ale aj najlepšia kamarátka, sestra či niekto, s kým máte veľmi blízke duševné spojenie a komu prezrádzate svoje tajomstvá. Je to niekto, kto vám robí život krajším a príjemnejším, ľahším a znesiteľnejším. Keď s ním či s ňou práve nie ste, chýba vám. Takéto spojenie väčšinou vydrží roky alebo celý život.

"Pred tým, než nájdeš spriaznenú dušu, musíš objaviť tú svoju."

Charles F. Glassman

Máte spriaznenú   dušu?
Máte spriaznenú dušu?
Zdroj: shutterstock