KTO JE TO?
KOLEGA
Pracuje v kancelárii hneď vedľa. Vždy keď ide okolo vašich dverí, pristaví sa aspoň na kus reči. Semtam si spolu zaflirtujete pri kopírke a ak mávate firemné žúry, vždy spolu skončíte na tanečnom parkete. A skvele sa zabavíte.

STARŠÍ BRAT
Brat vašej najlepšej kamarátky. Na oslavách jej narodenín dokážete spolu predebatovať hodiny. Kedykoľvek k nim zabrúsite, ostane chvíľu vo vašej spoločnosti a nezatvára sa vo svojej izbe. Cítite sa s ním dobre, ale že by mal byť vaším priateľom???

NAJLEPŠÍ KAMARÁT
Poznáte sa celú večnosť. Vždy vám predstavuje svoje nové známosti, stretávate sa s nimi a ste vždy k dispozícii, keď sa rozídu a on sa potrebuje vyrozprávať... Chodíte spolu do kina, sem-tam vám vymení vypálenú žiarivku. Nemáte problém ukázať sa mu nenalíčená s vlasmi zviazanými do chvosta.

VTIPKÁR
Je súčasťou partie, s ktorou sa stretávate. Je vtipný, ostrý, priamy, čestný, máte ho rada, ale nikdy vám nenapadlo, že by ste mohli mať spolu niečo viac...

BUDETE VEDIEŤ, ŽE JE DO VÁS ZAMILOVANÝ, KEĎ...
KOLEGA

Často sa pýta, čo máte večer v pláne, ako trávite víkendy, s kým idete v lete na dovolenku... Vy si môžete myslieť, že sa snaží byť milý a on len nenápadne zisťuje, či nemáte v srdci iného chlapa. Rád by vás pozval na rande, ale je opatrný. Možno by privítal prvý krok od vás.

STARŠÍ BRAT
Trávi oveľa viac času so svojou sestrou, keď ste v jej spoločnosti vy. Zachytávate jeho dlhé skúmavé pohľady, je k vám pozorný (vždy máte pred sebou drink a keď siahnete po cigarete, v jeho ruke už horí zapaľovač) a často sa k vám v piatok večer pridá, keď vyrážate do ulíc.

NAJLEPŠÍ KAMARÁT
Prvý raz v živote si uvedomí, že ste obaja voľní v tom istom čase. Trávite spolu dosť času, veľmi spontánne sa dohadujete na spoločnom programe. Chodíte spolu športovať, pozrieť si nový film a keď dostane pozvanie na otvorenie nového baru v meste, celkom prirodzene berie so sebou vás.

VTIPKÁR

Aj v rámci partie je vám jasné, že ho zaujímate viac ako ktokoľvek iný. Svoje fóry smeruje k vám a sleduje, či sa smejete, alebo nie. Vám to nielenže lichotí, je vám to príjemné a cítite jemné šteklenie v bruchu.

PRELOMOVÁ VETA
KOLEGA

„Vyzeráš nenormálne krásne, keď sa sústredíš...”

STARŠÍ BRAT

„S tebou je väčšia zábava ako so segrou...”

NAJLEPŠÍ KAMARÁT
„Takže, čo vymyslíme na piatkový večer?”

VTIPKÁR
„Mám rád, keď sa nahlas smeješ.”

AKÝ JE ĎALŠÍ KROK?
KOLEGA
Keď sa vás nabudúce opýta, čo máte v pláne na večer, skúste si dohodnúť niečo s ním. Jednoduchú vec – kávu alebo drink po práci. Ale skôr ako mu dáte nádej, si buďte istá, že k nemu cítite niečo aj vy. Zahrávať sa s niekým, kto pracuje o pár metrov vedľa, sa neoplatí.

STARŠÍ BRAT
Keď budete opäť všetci spolu, dajte mu šancu, aby vás osamote pozval na rande. A vyberte si činnosť, pri ktorej sa obaja budete cítiť v pohode – kino, bowling, čokoľvek, čo ste (aj s jeho sestrou) robili už desiatky ráz. A potom to nechajte na život – možno sa krok za krokom zblížite.

NAJLEPŠÍ KAMARÁT
V tomto prípade je to trošička náročnejšie. Vždy vyzeral dobre, ale vy ste ho nikdy nevideli z tej romantickej stránky. Nie je to len rozmar? Naozaj je to ten pravý? Počkajte si na jeho signály – vy najlepšie viete, kedy muž prekračuje hranice kamarátstva. A ak vám to nebude prekážať, povzbuďte ho.

VTIPKÁR
Muži, ktorí majú zmysel pre humor, stoja za to. A v živote je s nimi pohoda. Ale na začiatku bývajú trocha plachí. Nehovorte s ostatnými kamarátmi o tom, čo cítite, mohlo by ho to vystrašiť, nech sa najskôr otvorene prejaví. Ak sa vám páči, dajte mu to najavo, rýchlejšie to zo seba dostane.