O pravej láske až za hrob snívajte potom, keď hlasný tikot vašich biologických hodín neprehluší ani heavymetalový open-air koncert. Ak máte oslavy svojej štvrťstoročnice ďaleko pred sebou, prírodou slušne vybavený exteriér a žalúdok, čo veľa znesie, bez ostychu uchmatnite všetky lahodné sústa, čo vám život podhodí a užívajte si ich plnými dúškami. O pár rokov neskôr budete pri svojom treťom liftingu spomínať na dekadentné snobské večierky na Azúrovom pobreží a na prvý briliant, čo ste dostali ako „odstupné“.

SLEDUJTE PACH PEŇAZÍ

Milionára môžete síce stretnúť na ulici, ale veľké šance, že sa z toho vykľuje čo len náznak letnej romance, tu nie sú. Aby ste sa aspoň pár týždňov udržali zavesená na ramene pracháča, začnite loviť na miestach, kam chodí solventná smotana relaxovať a vyhadzovať si z kopýtka. Exkluzívny golfový klub nemusí byť zlý začiatok, rátajte však s nemalou vstupnou investíciou. No ak budete mať šťastie a dostatok šikovnosti, rýchlo sa vám vráti späť. Aj keď sa na greene predovšetkým znižujú hendikepy a uzatvárajú mnohomiliónové obchody, aspoň budete videná, vzbudíte dojem, že ste s nimi v jednej lige – a o to ide. Vzhľadom na sezónu a jej jedinečné benefity však radšej odporúčame vycestovať do srdca niektorého z vychytených európskych letovísk, kde v tomto čase hlásia masový výskyt aristokracie a biznismenskej špičky – Cannes, Monte Carlo, Saint Tropez... Ak ste rozhodnutá vystačiť si na začiatok s dobre situovanými krajanmi, zamierte na Jadran. Od slovinskej Portorože až po chorvátsky Dubrovník môžete naraziť na veľkorysých fešákov spod Tatier, ktorí tam majú celoročne zaparkované vlastné nadštandardne vybavené jachty a kedykoľvek dostanú chuť opustiť šeď svojich holdingov a investícií, zamieria na ne vlastnými súkromnými lietadlami so suitou lojálneho personálu, v sprievode zábavychtivých kamarátov a ich spoločníčok. Chceli by ste sa aj vy dostať na „guestlist“?

INFILTRUJTE SA

Niet nad osobné kontakty. Ak si ešte netykáte zo žiadnym predsedom predstavenstva nadnárodnej spoločnosti ani s majiteľom mediálneho impéria, nič to. Stačí, keď budete kamarátkou nejakej očarujúcej cice, čo už aspoň raz chodila s dobrým známym naozajstného milionára, a ste v hre. Tieto krásky majú vrodenú schopnosť byť v správnej chvíli na správnom mieste a buďte si istá, že po ich boku sa nikdy neocitnete v spoločnosti, kde by si niekto robil ťažkú hlavu z toho, že do výplaty ostáva ešte týždeň a na stole čakajú tri nevyplatené zloženky, jedna upomienka a dve výzvy na uhradenie nedoplatku. Pokiaľ k vašim životným prioritám patria perfektná manikúra a zľavy v Alizé a nepodarené suši vám vie skutočne pokaziť deň, je viac než pravdepodobné, že si s nimi budete dokonale rozumieť. Vaše šance na pravý miliónový románik môže značne zvýšiť aspoň kúsok vlastného mediálneho úspechu. Skvelým osobnostným predpokladom je napríklad účasť vo finále súťaže miss, modelingová minulosť, účinkovanie v reality šou a najlepšie by bolo, keby sa vám aspoň raz v živote podarilo moderovať čokoľvek v televízii.

NETVÁRTE SA ZÚFALO ANI PRÍLIŠ NADŠENE

Šampanské na raňajky? Jasné, rada. Súkromná pláž? Aká iná?! Čalúnenie Louis Vuitton a dizajnový popolník? Pochopiteľne. Čím viac dokážete predstierať, že ste na luxus zvyknutá, tým skôr sa vám ho v miere vrchovatej dostane. Ignorujte veselé pizzerie a taverny plné priemerných turistov. Zamierte si to priamo do „mariny“. Už nikdy tomu nepovedzte „prístav“, o jachte nehovorte ako o „loďke“ a kapitána v žiadnom prípade neoslovujte „ujo“ ani „pane“. Tak teda v „marine“ si dajte raňajky a tvárte sa, že zaplatiť za minicroissant tri eurá vám nedvíha tlak – chuť luxusu má predsa svoju cenu. Aj keby vás mátala predstava, že namiesto milionárskej misie budete sama a totálne švorc bivakovať na pláži, neprepadajte panike. Skôr či neskôr sa tam s vami dá niekto do reči (a tým nemyslíme barmana) a keď dokážete presvedčivo zahrať dilemu, či pobudnúť s priateľmi ďalších pár dní vo vile na pláži, alebo odletieť domov kvôli pracovným záležitostiam, dáme krk na to, že vám bude ponúknutá ešte aspoň jedna alternatíva. Čo takto stráviť deň pokojnou plavbou a kúpaním v tichej zátoke? A keď po krátkom zvažovaní láskavo prijmete pozvanie, dúfajte, že nehovoríte s deviantom, čo tú loď ukradol a posádku vlastnoručne zmasakroval. Tak či onak je ľahká hraná znudenosť palmami a homármi lepším spôsobom dostať sa do stredu VIP, než keby ste z móla vypliešťali oči na pestovaných továrnikov na palube jácht a snažili sa ich nakopnúť k činu zúfalým tliachaním o tom, že ste jakživ neboli na lodi a strašne by ste to chceli zažiť. Tí vtipnejší vás zhovievavo odporúčajú na výletnú plavbu turistickou pirátskou bárkou.

ZDOBTE A NEMUDRUJTE

Presne to sa totiž od vás čaká. Všetko, čím sa milionári obklopujú je exkluzívne, luxusné, dokonalé a podľa najnovších trendov. Ak sa chcete medzi nimi dobre zakoreniť, musíte spĺňať tieto kritériá. Nemusíte byť práve jedna z rodu Hiltonovcov, aj tá najvyššia aristokracia sa často a rada zahodí s obyčajnými smrteľníčkami bez rodokmeňa a kapitálu (viď princ Albert a jeho letušky, čašníčky a iné krásky), no rozhodne musíte mať kultivované vystupovanie a dokonalú vizáž. Trendy účes, sexi bronz po celom tele (bez trápnych bielych pásikov), perfektný chrup, ľahký prirodzený mejkap, dokonalú pedikúru (na jachte sa zásadne chodí naboso), ani chĺpok navyše... skrátka, udržiavať sa v tomto stave 24 hodín denne 7 dní v týždni je šichta na celý úväzok. K tomu schopnosť nenútene konverzovať o všetkom a o ničom, taktne mlčať a so záujmom počúvať, nepočuť to, čo nie je určené vašim ušiam, zvonivo sa smiať a tajomne hľadieť na obzor. Nebojte sa, že by sa od vás čakali fundované vyjadrenia k jeho obchodom a vývoju na burze s komoditami. Tiež nepredpokladáme, že by ste počas plavby využili svoje dva semestre francúzskej poézie zo Sorbony. Nesnažte sa byť užitočná pri obsluhe jachty ani pri ničom, čo sa netýka miešania drinkov, robenia dobrého dojmu a erotiky v podpalubí. Pri týchto činnostiach podávajte naopak maximálne výkony a určite sa neplavíte naposledy.

UŽÍVAJTE BENEFITY

... a nečakajte zázraky. Milionári bývajú veľkorysí, ale nie hlúpi. Nechajte sa pozývať a rozmaznávať. Nonšalantne prijímajte malé pozornosti, jasajte nad novými outfimi Gucci a Prada (jeho zlatá kreditka je skutočne bezodná), s potešením šoférujte jeho autá, na narodeniny sa tešte na diamanty a veľkolepé oslavy s ohňostrojom a známymi umelcami – „Happy birthday“ vám možno zanôti Zlatý slávik osobne. Dúfať môžete aj v občasnú výpomoc estetickej chirurgie a ak sa z letnej jednorazovky prepracujete na oficiálnu známosť, spoľahnite sa i na dlhodobejšie zabezpečenie. Zrejme vás zamestná v niektorej zo svojich firiem (a nebojte sa, že by ste sa mali od roboty pretrhnúť) alebo vám založí živnosť, preperie cez ňu niektoré svoje nie celkom čisté kšefty a ani vy na tom nebudete stratová. Nečakajte však, že sa intenzívnou vzájomnou výmenou genetických informácií automaticky prepracujete k vlastnej nehnuteľnosti. Keby mal priemerný multimilionár kupovať byt každej svojej frajerke, už dávno by nebol multi- ani milionár. Takéto výsady si užívajú zvyčajne len ich dlhodobé životné partnerky, ktorým sa navyše podarilo počať potomka. A to je fakt terno, pretože bohatí muži bývajú zásadoví a dôstojne zabezpečiť svojich potenciálnych dedičov (a ich matky) považujú za svoju svätú povinnosť. Ak je váš milionár nielen rozprávkovo bohatý, ale aj slávny, vždy je tu možnosť predať svoj príbeh bulváru – nechránený sex sa tak z dlhodobého hľadiska javí ako vynikajúca celoživotná investícia.

PRIJMITE KOPAČKY DÔSTOJNE

Raz ich totiž dostanete, na to vezmite jed. Takisto si nemyslite, že počas trvania vašej známosti mu poskytujete sexuálne potešenie exkluzívne len vy. Megaúspešní a megabohatí muži potrebujú pestrý a široký vozový park – od elegantného Mercedesu E cez všestranný a výnimočný Hummer až po šialene rýchle a vzrušujúce Lamborgini. A tak je to aj so ženami. Môžete sa pretrhnúť, sama mu stačiť nebudete. Ak chcete hrať, prijmite pravidlá hry a akceptujte ich. Keď dokážete nevidieť, čo srdce nebolí a pochopiť, že na rade sú teraz iné bez hystérie, zbytočných scén a výčitiek, možno sa dočkáte vlastnej recyklácie a ON vás časom znova zaradí do svojho aktuálneho TOP 5 rebríčka. Okrem toho sa v jeho kruhoch rýchlo rozšíri vaša dobrá povesť a je tu veľká šanca, že sa stanete obľúbenou putovnou trofejou jeho priateľov s podobnými záujmami i portfóliom aktivít. A tak môžete z jachty na Jadrane odletieť priamo na Maldivy, v novembri sa ohriať na Madagaskare a ani neviete ako, na Vianoce lyžujete v Aspene. Vaša šťastná séria môže pokračovať, až kým sa na vás naplno neprejavia následky prehýrených nocí, účinky tropického slnka a kým vám z toľkých rozchodov a neustále dorastajúcej konkurencie úplne nepreskočí. Ale aspoň si užijete. C´est la vie.