Nie sú síce zázračným prostriedkom na poruchy potencie, ale s našimi zmyslami sa veru vedia poriadne pohrať. Pri niektorých hrátkach s afrodiziakami však buďte opatrní!

  • Chilli a kajenské korenie

Môžu telo povzbudiť k uvoľneniu endorfínov. Tie spúšťajú pocity šťastia. Pikantné a okorenené jedlá môžu teda byť začiatkom obzvlášť horúceho večera...

  • Zázvor

Je považovaný za rozpaľujúcu rastlinu kdekoľvek na svete. Jeho esenciálne oleje stimulujú krvný obeh a údajne v nás vzbudzujú aj túžbu.

  • Vanilka

Vôňa vanilky je opojná. Niet divu. Jej chemické zloženie je totiž podobné, ako u feromónov, ktorými lákame sexuálnych partnerov. Kedysi sa pridávala do voňavých vankúšikov, ktoré sa dávali do postelí. Dnes je súčasťou mnohých parfumov.

  • Kardamón

Na Východe sa mu veľavravne hovorí aj „rajské semeno“. Jeho semená sú totiž považované za afrodiziakum. V každom prípade, esenciálny olej kardamónu vonia naozaj zvodne. Stačí štipka a čaj hneď chutí oveľa aromatickejšie. Ak si s ním chcete privodiť vzrušenie, odporúča sa zamiešať kávovú lyžičku mletého kardamónu do kávy, čaju alebo horúceho mlieka s medom.

  • Zeler

Polievka ako prostriedok vášne? Veru áno! Zeler je odjakživa považovaný za skvelý prostriedok na potenciu. Jeho korene a semená obsahujú éterické oleje, ktoré by mali podporovať „mužnosť“.

  • Bazalka

Už v antických časoch považovali túto voňavú rastlinku za milostnú bylinu. Zrýchľuje krvný obeh v žalúdku a pomáha pri nadúvaní a kŕčoch v bruchu. Je možné, že to zvyšuje aj milostné potešenie.

  • Muškátový oriešok

Pozor na predávkovanie! Ak skonzumujete celý postrúhaný muškátový oriešok, môžete na to doplatiť nevoľnosťou a bolesťami hlavy aj halucináciami. Na navodenie vzrušenia a stimuláciu postačí jeho štipka, ktorá by mala zvýšiť potešenie a podporiť potenciu.

  • Škoricový olej

Podporuje krvný obeh. Experimentátori si ho môžu namazať priamo na penis – ale len v zriedenej forme! Pozor: tehotné ženy by sa mali vyvarovať styku oleja s ich pokožkou!

  • Káva

Jedna vec je istá: káva vás vďaka kofeínu udrží dlho čulých. Čo nie je zlé, ak plánujete neskorú nočnú erotickú hodinku. Kofeín totiž zvyšuje naše vedomie a tiež pôžitok. Pozor: priveľa kofeínu môže mať za následok poriadne búšenie srdca, a to aj bez sexuálnych hrátok!

  • Jahody

Za hrsť jahôd pred sexom vraj vzbudzuje túžbu. Jahodové semená totiž obsahujú veľké množstvo zinku. Ten telo využíva na tvorbu testosterónu – hormónu rozkoše. Ak nemáte po ruke jahody, klapnúť by to malo aj s malinami.