Aj keď nie ste v spálni nenásytná dračica, ktorá sa vyžíva v putách a šepká partnerovi do uška oplzlé slovíčka, môže sa vám stať, že v snoch zažijete presne toto. Sny totiž môžu byť oveľa pikantnejšie ako váš skutočný sexuálny život či dokonca odvážnejšie ako vaše erotické predstavy.

Poslovia z podvedomia

Sexuálne sny čiastočne prezrádzajú, ako sa cítite pri sexe a ako o ňom premýšľate. Môžu odhaliť aj to, či ste so svojím intímnym životom spokojná, alebo nespokojná, a naznačiť, že by ste mohli v spálni trochu viac experimentovať. Sny často obsahujú aj náznaky toho, z čoho máte strach, alebo sexuálne zábrany, o ktorých ste nikdy nepremýšľali. Zamyslite sa nad svojimi snami ako nad poslami z podvedomia. Prehovárajú k vám svojím jazykom a chcú vám niečo povedať. Sú plné symbolov a významov.

Čo znamenajú erotické sny?
Čo znamenajú erotické sny?
Zdroj: Shutterstock

O čom sú najčastejšie

✘ Reálne sny
Sníva sa vám o niekom, koho poznáte, napríklad sa v sne milujete so svojím partnerom. Často sa odohrávajú na mieste, ktoré pripomína vašu spálňu či miesto, ktoré je vám známe. Sú vám povedomé aj rôzne detaily v nich.

✘ Tajomné sny
To, o čom sa vám sníva, zdanlivo nesúvisí so sexom, ale prebudíte sa vzrušená a cítite, že ten sen mal zvláštny erotický náboj. Napríklad sa vám sníva, že cválate na divokom koni alebo sa predierate hustou džungľou. Keď sa zobudíte, cítite sa sexuálne vzrušená alebo máte chuť na sex.

✘ Absurdné sny
Tak tieto sú najdivokejšie. Bizarnejšie, ako si dokážete predstaviť, keď bdiete. Robíte v nich to, na čo by ste sa v skutočnom živote neodvážili ani pomyslieť. Milujete sa vo výťahu so susedom, ktorý sa vám zdá vrcholne nepríťažlivý, a keď sa zobudíte, pýtate sa: „Preboha, čo malo toto znamenať?“ Takéto sny vznikajú tak, že podvedomie spája obrazy z rôznych oblastí života a tie sa potom zlepia do poriadne uleteného „filmu“. Až sa červenáte.

Do erotických snov sa môžu premietnuť naše túžby aj obavy.
Do erotických snov sa môžu premietnuť naše túžby aj obavy.
Zdroj: Shutterstock

Čo znamená, keď  sa vám sníva  týchto 10 snov

1 Sex s ex
Nemusí to znamenať, že k nemu stále niečo cítite, ale aj môže. Sen, v ktorom si užívate sex so svojím bývalým, môže naznačovať aj to, že máte v sebe niečo nedoriešené z minulosti, čo radšej zatláčate do podvedomia alebo nechcete pomenovať. Možno sa stále cítite zranená tým, ako sa to skončilo, alebo sa obávate, že minulosť sa zopakuje aj vo vzťahu so súčasným partnerom.

2 Sex s celebritou
Zobudili ste sa s úžasným pocitom, že ste práve zažili vášnivý sex s Bradom Pittom, Davidom Beckhamom, Bradleym Cooperom či... dosaďte si podľa chuti. Niektoré sny vedia byť extrémne živé a možno prisaháte, že viete, ako váš idol v tom sne voňal. To môže znamenať, že vás dotyčný neodolateľne priťahuje, možno aj podvedome. Druhý význam sna je, že túžite byť úspešná a potrebujete cítiť viac uznania.

3 Sen, v ktorom podvádzate partnera
Nemusíte sa cítiť previnilo. Také sny sa dejú aj bez toho, že by ste celý deň intenzívne kuli plány, ako podviesť partnera. Keď sa vám sníva, ako si to užívate s niekým iným, môže to naznačovať, že nie ste vo vzťahu celkom spokojná – a nemusí ísť len o oblasť spálne. Dôležité je aj to, o kom sa vám sníva. Ak je to muž, ktorý vás zaujal a trávite s ním v poslednom čase viac času, zamyslite sa, či sa vaše priateľstvo nestáva až príliš intímnym.

4 Sen, v ktorom ste podvedená
Istá britská sexuologička uviedla poznatok zo svojej praxe: jednej z piatich žien sa už snívalo, že ju partner podvádzal. Takže zachovať pokoj, nie ste v tom sama. Snový psychológ Ian Wallace to vysvetľuje takto: „Sny, v ktorých vás partner podvádza, hovoria o tom, že možno práve vy zrádzate sama seba tým, že si dosť neveríte. Potrebujete začať veriť v seba, vo svoje schopnosti a v to, čo dokážete.“ Takýto sen však môže odkrývať aj váš podvedomý strach, že ostanete sama, alebo tiež naznačovať, že vo vašom vzťahu je niečo, na čom by ste mali popracovať.

5 Sny o šéfovi
Záleží na tom, pre koho pracujete. Podľa toho to môže byť buď príjemné, alebo aj znepokojivé. Podľa výkladov erotických snárov to znamená, že by ste mali konečne aktívne prevziať kontrolu nad niektorou oblasťou svojho života a nenechať sa riadiť len náhodami. A týka sa to milostného života aj života mimo spálne.

Sny môžu byť pikantnejšie ako váš skutočný sexuálny život.
Sny môžu byť pikantnejšie ako váš skutočný sexuálny život.
Zdroj: Shutterstock

6 Sen o intímnych častiach tela
Sníva sa vám o veľkom vzrušenom mužskom prirodzení? Môže to naznačovať potláčanú agresivitu aj túžbu po vášnivom sexe alebo chuť počať dieťa. Keď je, naopak, penis ochabnutý, možno ste sexuálne frustrovaná. Sen o prsiach hovorí o potrebe správnej výživy (aj duševnej) – možno vám chýbajú nejaké podnety alebo viac vzrušenia a láskania. Vagína v sne reprezentuje ženskosť a sexuálne potreby.

7 Sex s najlepšou kamarátkou alebo inou ženou
Snívalo sa vám, že ste sa milovali so ženou a bolo to dokonca veľmi príjemné? Nemusíte sa cítiť previnilo. Neznamená to, že ste skrytá lesbička. Veľmi veľa heterosexuálnych žien sníva o iných ženách, hoci ich rovnaké pohlavie v bežnom živote nepriťahuje. Takýto sen vám môže naznačovať, že vo svojom živote potrebujete viac zmyselnosti a ženskosti. Je dobré spomaliť, viac sa s partnerom maznať a láskať, pokojne aj bez sexu.

8 Silný orgazmus
Niekedy v sne prežijete orgazmus, ktorý je oveľa silnejší a intenzívnejší ako v reálnom živote. Podľa štúdie z roku 2007 sa to deje 4 % žien aj mužov. Môže to znamenať, že máte v sebe sexuálne napätie, ktoré potrebujete zdravo uvoľniť, alebo aj to, že potrebujete vyskúšať nové spôsoby, ktoré vás dovedú k nečakane intenzívnemu vyvrcholeniu.

9 Sny o fetišoch a čudných praktikách
Orgie, výmena partnerov, bičovanie, putá, swingers párty... Ak sa vám v sne objavili podobné „divočiny“, možno sa ráno cítite zmätene a pýtate sa, kde sa to vzalo, keď ste v bežnom živote plachá ako srnka. Možno práve to! Ak vám bol takýto sen príjemný, skúste prekonať rutinu v milostnom živote a trošku veci okoreniť. A vôbec to nemusí znamenať, že sa rovno oblečiete do kože a dáte spútať. Na začiatok bude stačiť sexi podväzkový pás a trebárs hodvábna šatka na oči.

10 Zmocní sa vás neznámy muž
Ak ste sa práve prebudili zo sna, kde vás zviedol neznámy cudzinec, znamená to, že by ste mali viac zapracovať na mužských stránkach svojej osobnosti, lebo aj tie sú dôležité. Týka sa to najmä asertivity, teda zdravého sebavedomia a neustupovania donekonečna iným.

Čo znamenajú erotické sny?
Čo znamenajú erotické sny?
Zdroj: Shutterstock