Čaká ma najhorší rozhovor môjho života...

Žila som pekný a pokojný život až dovtedy, kým som v práci nespoznala Jakuba. Pristúpil ku mne na recepcii, pozrel sa mi do očí a mne prebehli po chrbte zimomriavky. Bol to náš nový kolega, vysoký, pekný a samozrejme, veľmi príťažlivý. Slobodné kolegyne o ňom hneď začali snívať. Ale on pozval na kávu mňa, rozprával sa so mnou a mňa zavolal na obed - už na druhý deň! Tak ma to prekvapilo, že som ho ani nestihla odmietnuť s výhovorkou, že som zasnúbená a nosím zlatý prstienok...

Pomyslela som si, že nevinný obed s novým kolegom nie je žiadny hriech. Lenže obaja sme čoskoro pochopili, že je medzi nami oveľa viac než pracovný vzťah. Jakub bol v tom čase práve single a svoj niekoľkoročný vzťah ukončil len pár týždňov predtým, ako k nám prišiel pracovať. Mohla som si myslieť, že sa len snaží zabudnúť na svoju ex, ale nebolo to tak.

Objavili sme v sebe veľa spoločných vecí, čo bolo pre mňa nezvyčajné. So snúbencom som si zdanlivo skvele rozumela, vedeli sme sa jeden druhému prispôsobiť a všetci mi hovorili, aké mám šťastie, že som si našla takého pokojného a rozvážneho partnera. Áno, ako manžel by bol určite skvelý. Ale musela som prísť na to, že ja toho chcem oveľa viac!

Chcem iskru, vášeň, vzrušenie. A Jakub mi do života vniesol práve tieto veci. Začala som to byť konečne ja, veľmi veľa sme sa smiali, cítila som sa pri ňom taká slobodná a šťastná! V práci si všimli, že spolu niečo máme. Začali nám klásť nepríjemné otázky a ja viem, že to už dlho neutajíme.

Jakub mi povedal, aby som sa so snúbencom rozišla len vtedy, ak si budem naozaj istá, že radšej chcem byť s ním. Musím zrušiť zasnúbenie, zmeniť všetky svoje doterajšie plány, celý život! Je to veľmi ťažké rozhodnutie! Rozídem sa so snúbencom a viem, že mu tým zlomím srdce. Neviem, ako to dopadne. Mám veľký strach, či urobím správne rozhodnutie...

Nela