Zúfalá žena pridala do diskusie na internete svoj príbeh plný sklamania. Dvaja najdôležitejší ľudia v jej živote ju podviedli a ona žiadala účastníkov diskusného portálu o radu, čo robiť.

"Na Vianoce to mali byť tri roky, odkedy sme s manželom zosobášení. Inak sme spolu už viac ako šesť rokov. Myslela som si, že je medzi nami všetko v poriadku, nič nenasvedčovalo tomu, že ma za chbrtom podvádza, navyše s mojou vlastnou sestrou! A to nie je všetko. Som v 22. týždni tehotenstva! Mala by som zažívať najkrajšie obdobie v živote, namiesto toho sa mi zrútil celý svet. Stále plačem, aj keď viem, že to môjmu bábätku nerobí dobre. Ale neviem si pomôcť, strašne to bolí.

Mužovu neveru som odhalila tak, že som v sestrinom mobile hľadala číslo na nášho spoločného známeho. Nemala som ani šajnu, čo v ňom môžem nájsť. Boli sme u rodičov, ona práve zbehla do obchodu pre pečivo a ja som si súrne potrebovala s tým človekom niečo vybaviť, nemala som však jeho číslo. Kiežby som ho nikdy nepotrebovala...

Medzi sestrinými kontaktmi som našla manželovo číslo. Uložila si ho pod menom Macko. Najskôr som nechápala, ja že to je nejaký vtip, často spolu žartovali... Už som sa nemohla zastaviť, pozrela som si históriu hovorov. Hádajte, kto jej najčastejšie volal? Macko... Môj macko. Vôbec som netušila, že si zvykli volať. Niekoľkokrát denne! Vliezla som aj do sestriných esemesiek. A vtedy som sa už nahlas rozplakala. Prečítala som si niekoľko horúcich správ, ktoré jej písal môj muž. Niekoľkokrát sa dohadovali na mieste stretnutia a nechýbali ani horúce opisy toho, čo spolu robili.

Rodičia nechápali, čo mi je, prečo tak plačem. Zdvihla som sa odišla domov. Teraz sedím v obývačke nášho spoločného bytu a čakám, kedy sa muž vráti z práce. Alebo od sestry? Možno si ešte stihnú dať jednu rýchlovku a potom sa ku mne vráti celý vysmiaty a bude mi hladkať rastúce bruško. Tak to robieva každý deň. Fuj, je mi na vracanie a netuším, ako túto situáciu vyriešim. Nechcem ho vidieť, ani svoju sestru. Ako mi mohli niečo také urobiť? Prečo? Poraďte mi, čo mám robiť?"

Účastníci diskusie jej poradili toto:

"Po nevere už vzťah nikdy nebude rovnaký. Musíš to ukončiť čím skôr, inak budeš trpieť. "Kde sa zase fláka? Čo ak nešiel tam, kde hovoril? Opäť sa správa zvláštne." Myslím, že nechceš zvyšok života stráviť takýmito úvahami. Podľa mňa bude lepšie, ak svoje dieťa vychováš sama. Nepoznám ťa, ale viem si predstaviť, ako sa cítiš. Buď silná!"

"Mne toto isté urobila najlepšia kamarátka. Ak by som bola na tvojom mieste, reagovala by som tak ako vtedy, keď som sa to dozvedela. Spýtala by som sa muža, či je to pravda. Ak áno, zazvonil zvonec a je koniec. Bude ti lepšie samej, budeš mať pokoj, pripravíš sa na príchod bábätka. Inak sa budeš len trápiť a stresovať, či to tí dvaja naozaj ukončili. Čo sa možno ani nestane, keď to medzi nimi tak iskrí..."

"Tvoj príbeh mi zdvihol tlak. Aj moju kamarátku podviedol muž s vlastnou švagrinou... Je to nechutné. Netaj, že si sa o tom dozvedela a vyhoď manžela z bytu! Mysli na svoje nenarodené dieťa, ono ti dá silu. A povedz aj rodičom, čo ti tí dvaja urobili, nech sa to dozvie čo najviac ľudí! Ja som to tak urobila, keď ma ex podviedol."

"Oboch si pozvi k vám domov. Povedz im, čo si o nich myslíš a potom vyhoď muža z domu. Pobaľ mu veci a pošli ho kade ľahšie. Mala by si sa porozprávať aj s rodičmi, oni ti môžu poskytnúť podporu, ktorú teraz veľmi potrebuješ. Dúfam, že sa ti čoskoro podarí odraziť od dna a budeš pokojnou a vyrovnanou mamičkou pre svoje dieťa!"

Ako by ste na niečo také zareagovali vy?