Kanadskí vedci vraj majú dôkazy o tom, že na mužské libido nepôsobí negatívne ani bolesť. Zatiaľ čo ženy skutočne od sexu odradí bolesť akejkoľvek časti tela, najčastejšie sa vyhovárajú na bolesť hlavy, pre mužov ani nepríjemné pocity bolesti neznamenajú oslabenie chuti na sex.

Na druhej strane štúdia izraelských lekárov z Weizmannovho inštitútu predsa len ukázala prstom na jedného zo zabijakov mužského libida. Jej výsledok je pomerne šokujúci najmä pre ženy, ktorých najobľúbenejšou predohrou je plač pri romantickom filme.

Je to tak, ženské slzy možno môžu muža obmäkčiť a zbaviť agresivity, zároveň ale muž prichádza aj o chuť na sex. "Ženské slzy pôsobia na mužov priam chemicky. Rušia u nich signály vzrušenia a znižujú hladinu testosterónu," vysvetlil izraelský lekár Noem Sabel.

Výskum preukázal, že blízkosť plačúcej ženy dokáže mužom zvýšiť srdcovú a dychovú frekvenciu, ale zároveň im znižuje aktivitu v mozgových centrách sexuálneho vzrušenia. Opýtaní muži dokonca označili uslzené ženy za málo atraktívne! "Plačúca žena pôsobí ako dokonalý zabijak sexuálnej aktivity," zhrnul záver štúdie doktor Sabel.