Napriek tomu, že chceli byť verní. No kouči radia – nezúfajte! Ak k nevere zaujmete správny postoj, môžete z nej dokonca vyťažiť niečo pre seba a posilniť vašu lásku.

Vydiskutujte si to

Možno sa to stalo aj vám: prišli ste domov z práce a našli v dreze poháre od šampanského a šálky od kávy, ktoré tam ráno neboli, alebo si všimnete blond vlas na umývadle a vy sa už roky farbíte na mahagónovo, alebo v špinavej bielizni zbadáte jeho sviatočnú košeľu a nové slipy s vtipnou kresbičkou, ktoré predtým nenosil... Nechce sa vám o tom hovoriť? Radšej zatnete zuby a všetky pochybnosti dusíte v sebe? Veľká chyba!

Musela mu dať ultimátum, aby zastavila jeho vyčíňanie.
Musela mu dať ultimátum, aby zastavila jeho vyčíňanie.
Zdroj: Shutterstock

Je veľmi dôležité vytiahnuť tieto problémy či postrehy na svetlo. Čím skôr, tým lepšie. Psychológovia tvrdia, že je to ako s fyzickými príznakmi či ťažkosťami. Ak budete ignorovať drobné signály, začnú rásť a časom prerastú do vážnych, niekedy až nevyliečiteľných problémov. Keď pri chorobe lekár nepátra po príčinách, nedokáže ju vyliečiť. Tak je to aj s neverou: keď nenájdete dôvod, prečo k nej došlo, napríklad, že sa partner cítil nedocenený alebo mu chýbala väčšia pozornosť z vašej strany – bude sa opakovať stále dokola.