Thermal Corvinus Veľký Meder

Ak si chcete užiť úžasnú termálnu vodu 365 dní v roku aj cez sviatky a piatky, ak sa chcete nadýchať čerstvého vzduchu v lesoparku, ktorý obklopuje celý rekreačný areál, vyberte sa do aquaparku Thermal Corvinus Veľký Meder medzi Komárnom a Dunajskou Stredou.

Čo vás čaká

Poteší vás nový saunový svet so štyrmi saunami a s rekreačnou miestnosťou so soľnými kvádrami, ktorý otvorili len nedávno. Voda v bazénoch s vodnými dýzami a masážnymi sprchami uvoľňuje svalstvo a pôsobí priaznivo na pohybový aparát človeka. Teplota vody sa pohybuje od 28 do 38 °C, čo vás príjemne prehreje. Deti si prídu na svoje v Rodinnom zábavnom bazéne s interaktívnym vodným ihriskom s vodnou vežou, vodopádmi, vodnými sprchami, 500-litrovým vedrom, vodnými clonami, delami a kĺzačkami. Kto chce plávať, núka sa mu krytý plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov. V rekreačnom areáli nájdete stravovacie zariadenia, obchodíky aj vinárničku. Vo vstupnej hale funguje detské ihrisko, kde sa deti môžu vyšantiť, pričom rodičia môžu oddychovať pri káve v susediacej reštaurácii. 

Čo na to vaša peňaženka

Za trojhodinový vstup počas pracovných dní zaplatíte 6 eur. Počas víkendov je vstup o 1 euro drahší. Viac na www.thermalcorvinus.sk

Vadaš Thermal Resort

Tento rekreačný komplex je známy nielen doma, ale aj za hranicami Slovenska. Niet divu. 

Čo vás čaká

Stredisko nedávno otvorilo na ploche 900 m2 nové wellness centrum. Ponúka tri bazény, vírivku s exkluzívnym výhľadom na Ostrihomskú baziliku, saunový svet s parnou, fínskou a infra saunou, zážitkové sprchy so svetelnou a zvukovou terapiou, soľnú kabínu a salónik na masáže. Denne si wellness centrum môže užiť až 300 návštevníkov. V jeho areáli nájdete bazény s kvalitnou termálnou vodou. Vonkajší sedací bazén dosahuje teplotu až 36 °C. Dĺžka plaveckého bazéna je 25 m, teplota vody dosahuje príjemných 30 – 32 °C. Súčasťou sauny je, samozrejme, aj ochladzovací bazén na ochladzovanie rozohriateho tela po saune. Pobyt v stredisku vám okrem iného spríjemní aj výborná cukráreň.

Čo na to vaša peňaženka

Cena za vstup do krytej plavárne pre dospelú osobu na štyri hodiny je 4,50 eura. Ceny za služby vo wellness časti sú individuálne podľa typu služby. Viac na www.vadas.sk 

Holiday park Kováčová

Už viac ako štyri roky funguje celoročne otvorený Holidaypark Kováčová, ktorý rovnako ako priľahlé kúpele poskytuje relax v liečivej termálnej vode. 

Čo vás čaká

Voda má niekoľko zdraviu prospešných vlastností – pôsobí priaznivo pri liečbe pohybového aparátu, chorôb tráviaceho ústrojenstva, nervových ochorení, chorôb obličiek, močových ciest a ženských ochorení. Počas zimy je otvorených 6 bazénov s teplotou vody od 26 do 38 °C. V bazénoch sú umiestnené vírivky a dýzy s prúdmi vody, ktoré vymasírujú jednotlivé časti tela. Ak by niekto potreboval pomoc odborníka, k dispozícii sú čiastočné aj celotelové masáže. Obec Kováčová je dopravne vynikajúco dostupná, pretože sa nachádza medzi mestami Zvolen a Banská Bystrica, priamo pri rýchlostnej komunikácii, ktorá spája Bratislavu s Banskou Bystricou. Termál Holidaypark Kováčová je otvorený denne od 12.00 až do 21.00 hod. Počas víkendov, sviatkov a prázdnin otvára už o 10.00 hod. a ponúka pravidelný animačný program pre deti i dospelých.

Čo na to vaša peňaženka

Trojhodinový vstup vyjde dospelého návštevníka 9 eur. www.holidaypark.sk

Doprajte si oddych aspoň raz za mesiac.
Doprajte si oddych aspoň raz za mesiac.
Zdroj: Shutterstock

Aquaruthenia Svidník

Aj na východe Slovenska nájdeme kvalitné aquaparky. Jedným z nich je Aquaruthenia Svidník. Známe letné kúpalisko sa pred tromi rokmi zmenilo na celoročný areál, ktorý sa stal vyhľadávanou destináciou odpočinku a relaxu. Prešlo rozsiahlou rekonštrukciou a vybudovali v ňom nové atrakcie. 

Čo vás čaká

Aquaruthenia celoročne ponúka relaxačný bazén s vírivkou či dýzami a soľný masážny bazén s teplotou vody od 30 do 35 stupňov Celzia. Veľmi obľúbená je soľná parná sauna s pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Nechýba tu ani fínska, aróma a infra sauna. Samozrejmosťou je ochladzovacia kaďa a banské vedro. Čoraz obľúbenejšia je soľná jaskyňa vhodná aj pre ľudí s vysokým krvným tlakom a dojčiace ženy. Slaný vzduch tlmí alergické prejavy. Pobyt v jaskyni prospieva ľuďom s respiračnými ochoreniami a keď­že podporuje činnosť imunitného systému, pôsobí výrazne preventívne proti sezónnym ochoreniam.

Čo na to vaša peňaženka

Dvojhodinový vstup do bazénov stojí 9 eur. Keby ste chceli ušetriť, dajte si bezplatne zriadiť klubovú kartu s 10 % zľavou. Viac na www.aquaruthenia.

Thermal Park Vrbov

Potrebujete zregenerovať po náročnom období? Thermal Park Vrbov predstavuje vhodnú kombináciu na šport, turistiku aj relax v príjemnej geotermálnej vode. 

Čo vás čaká

Mineralizovaná voda, ktorá svojím zložením patrí k najbohatším známym minerálnym vodám na Slovensku. V areáli je desať bazénov, z toho štyri detské. Na svoje si prídu rodiny s deťmi, športovci aj seniori. K relaxácii prispievajú dýzy s prúdmi tečúcej vody, uvoľňujú a masírujú stuhnuté svalstvo, tak ako thajská masáž, ktorá je k dispozícii. Thermal Park Vrbov leží v centre križujúcich sa cyklotrás a do 15 km sú mestá Poprad, Kežmarok, Levoča, Spišská Nová Ves, hlavný hrebeň Vysokých Tatier a turistické chodníky v Slovenskom raji. Stredisko prešlo viacerými rekonštrukciami, ktoré celý areál zmodernizovali a spríjemnili pre návštevníkov. Otvorené je denne od 10.00 do 21.00 hodiny.

Čo na to vaša peňaženka

Cena vstupu na 2,5 hodiny sa pohybuje už od 5 eur. Viac na www.termalnekupalisko.com