1. Zastaviť sa

Poznáme to všetci. Nemám kedy, nestíham a nemám čas. Na chvíľu môžeme vďaka karenténe tieto slová zo svojho slovníka vypustiť. Vážme si čas doma, so svojou rodinou, na ktorú máme mnohí čas len počas Vianoc. Môžeme si ráno dlhšie pospať a milovníci spánku si môžu oddýchnuť aj popoludní.

2. Chvíľa pre kamarátov

Určite to viacerí odkladáme. Tak dávno si so svojou bývalou kolegyňou chcete zavolať a buď nemôže ona alebo vy. Urobte to teraz! Dohodnite si čas, kedy si môžete telefonovať a môžete spolu na diaľku stráviť pekný večer. Porozprávate sa a môžete spomínať na spoločné chvíle, ktoré vám na chvíľu pomôžu zabudnúť na to, že ste celý deň zatvorená doma.

3. Čítať, čítať, čítať

Konečne dostanú šancu knihy, ktoré ste dostali pod stromček od svojich blízkych. Prešlo už totiž štvrť roka a niektoré vzácne kúsky ste doteraz nechytili do ruky. Môžete čítať ráno, pred obedom, popoludní aj večer. Čo môže byť krajšie? Takáto príležitosť sa nenaskytne každý deň.

4. Oddýchne si naše telo aj pleť

Reštart potrebuje nielen naša hlava a myseľ. Myslíme aj na svoje telo a zdravie. Aké je to príjemné, keď nemusíme ráno hodinu behať po byte, maľovať sa, česať sa a dookola niečo hľadať. Od kozmetiky si oddýchne naša pleť, vlasy neničíme večným fénovaním a nechty nemusíme mať vôbec nalakované. A navyše, šetríme si aj nohy, keďže sa po kancelárii nemusíme premávať vo vysokých opätkoch.

5. Môžeme si pokojne vypiť kávu

Kedy ste si naposledy posedeli pri svojom obľúbenom nápoji? Len tak, aby ste neboli ako na ihlách? Teraz je chvíľa presne na to, aby sme si to užili. Vyčleniť si môžete pol hodinky na to, aby vás nikto nerušil a mohli sa venovať len sebe a svojej milovanej káve.

6. Máte čas ráno cvičiť

Na výhovorky už nie je priestor. Rozložte si v izbe podložku a každé ráno hneď po prebudení sa aspoň päť minút ponaťahujte. Budete mať dobrý pocit z toho, že ste pre svoje zdravie niečo urobili a zlepší vám to celý deň.

7. Buďte vďační

Za svoj život, za svoju rodinu a aj za zdravie. A zamyslite sa nad tým, že aj keď šomrete na robotu a na to, koľko povinností vám pridávajú, bez nej by vám bolo ťažko. Nie je to predsa najhoršia vec na svete a až keď ostanete zavretí doma, uvedomíte si, že by vám chýbala.