Každý z nás sníva o tom, že dosiahne všetko, čo si zaumieni. Sen o bezproblémovom živote, pevnom zdraví, nekonečnej radosti, nezabudnuteľných zážitkoch či vzťahoch plných lásky a porozumenia. Žiaľ, keď vyrastieme väčšinou sa zmierime s tým, že sny majú iba deti, a realita je iná. My sami sme však strojcami svojho šťastia, a preto prinášame pár spôsobov, ktoré účinne pomôžu zlepšiť život.

1. V najťažších chvíľach žiarte najviac

V situáciách, ktoré nám pripadajú nezvládnuteľné či ťažko riešiteľné treba zachovať nadhľad. Každý človek v sebe skrýva silu, o ktorej netušil, stačí len zmeniť uhol pohľadu. Kým sme tu, stále máme priestor zlepšiť svoj život a otočiť ťažkosti na osobné výhody i hodnotné skúsenosti. „Vedzte, že ak chcete zažívať veľkolepý príbeh na vlastnej koži, treba si uvedomiť, že ste sami jeho autormi. Každý deň prináša možnosť napísať novú stranu,“  vysvetľuje autor knihy roka 2017, Dušan Kadlec.

Ilustračné foto.
Zdroj: MoyJoy

2. Dnes je správny deň na zmenu

Každý deň v sebe skrýva silu a potenciál uskutočniť veľkú životnú zmenu za pomoci drobných maličkostí. Tie sa totiž pospájajú do súboru činov, ktoré dokážu otočiť celé naše smerovanie. „Najlepšou metódou, ktorú mám overenú, že naozaj funguje, je dať si stretnutie sám so sebou. Znie to jednoducho, no funguje to. Dôležité je urobiť si jasno v tom, čo si od života sľubujete a predstavujete, a potom to jednoducho spečatiť zapísaním na papier a aktívnou prácou na veciach, ktoré vieme ovplyvniť,“ radí Dušan Kadlec, autor knihy Zo dna ku hviezdam.

Ilustračné foto.
Zdroj: MoyJoy

3. Nič netrvá večne, ani trápenie

Pri prežívaní úžasných, dych berúcich momentov nám zostávajú spomienky, z ktorých môžeme čerpať veľmi dlho. Treba si pamätať tie pekné chvíle a veriť, že prídu opäť. Tak, ako pri bolestivých a náročných skúsenostiach vieme načerpať silu a múdrosť, tie pozitívne nám dodávajú energiu a elán. Nezabúdajme preto využiť všetky životné situácie naplno, pretože nás posúvajú bližšie k nášmu cieľu.

4. Život je len jeden

Občas zabúdame na to, aké veľké šťastie máme. Žijeme, a preto máme priestor na pozitívnu zmenu. Spokojnosť, radosť a životný entuziazmus nepríde sám od seba len tak jedného dňa. Najvhodnejší čas žiť naplno a plniť si sny je dnes. Nemáme na čo čakať. Jediný spôsob, ako využiť každý deň naplno, je byť odvážny, riskovať a užívať si každý malý úspech.

5. Cítiť sa zle je normálne

Žijeme vo svete, kde panuje všeobecné presvedčenie, že ak sa necítime šťastne, niečo nie je v poriadku. Cítiť sa zle je našou normálnou súčasťou a je to prirodzené. Emócie nie sú dobré a zlé, všetky sú dôležité pre naše bytie a ukazujú nám smer, ktorým sa treba vydať. Vďaka nim môžeme pátrať po príčine toho, prečo nie sme spokojní. Na to, aby sme sa mohli cítiť lepšie, musíme najprv zistiť príčinu. Rovnako ako u doktora. Najprv musí určiť diagnózu, až potom správnu liečbu. Až potom môžeme začať pracovať na náprave.