Ochrana pred nástrahami leta už nie je len o slnečných okuliaroch a opaľovacom kréme. V každej plážovej taške by mala byť pribalená aj kvalitná vlasová kozmetika. „ V lete sú naše vlasy viac namáhané a určite na ne nezaberú domáce recepty :). Takže by u vás nemala chýbať profesionálna vlasová kozmetika. Skúste navyše starostlivosť o vlasy v lete zdvojnásobiť. Môžete ich pokojne viac rozmaznávať prípravkami určenými na letné dni,“ hovorí kaderníčka Zuzana Falťanová zo salónu ZF.

SOS, POŠKODENÉ VLASY!

Najväčším nepriateľom našich vlasov je okrem horúceho slnka a piesku chlór v bazénoch. Nadmerne ich vysušuje, a keď sa k tomu pridá aj nešetrné rozčesávanie, o letnú katastrofu na hlave máme postarané. Ešte stále však máme šancu zachrániť poškodené vlasy. „Mali by ste začať šampónom, ktorý ich hydratuje, veľmi dôležitá je aj  maska na vlasy. V lete by ste si mali nájsť tiež čas na zábal s dlhšou dobou pôsobenia. Pri veľmi poškodených vlasoch ho pokojne môžete nechať pôsobiť počas noci. Hlavne by ste nemali používať silné tužidlá a laky. Tužidlo môžete nahradiť krémom na objem, alebo na uhladenie. Na suché vlasy odporúčam každý deň naniesť buď olej, fluid alebo krém na končeky, ochránia ich,“ radí víťazka ceny za Najlepší dámsky komerčný účes a Ceny tlače SR na súťaži Czech and Slovak Hairdressing Awards 2013 Zuzana Falťanová.

Aby ste po letnom leňošení nemali na hlave stoh slamy, stavte na vysokoúčinné produkty, ktoré vďaka vyváženej kombinácii aktívnych látok chránia a hĺbkovo regenerujú slnkom poškodené vlasy aj pokožku hlavy. „U mňa určite nebude chýbať BC Sun Protect sprej. A tak, ako sa niekoľkokrát natierame opaľovacím krémom, môžeme dopriať túto radosť aj vlasom, a to nielen večer pri umývaní, ale počas celého dňa. Vlasy tak budú nielen chránené, ale aj zvlhčené a krásne hebké,“ vysvetľuje Zuzana Falťánová.

Dajte teda zbohom suchým, vyblednutým a rozštiepeným vlasom bez života! Vďaka produktom BC Sun Protect od Schwarzkopf Professional budú vaše vlasy zdravé, lesklé, hydratované, poddajné a dokonale rozčesané. Používať ich môžete  bez ohľadu na to, aký máte typ vlasov.

NA CESTY AJ NECESTY

Máte už aj tak kufor plný na prasknutie? Nebojte sa, že na si na letisku priplatíte za kilogramy navyše, ak si zbalíte aj šampón, kondicionér, olej pre lesk a vlasovú kúru. Všetky tieto výrobky nájde v kaderníctvach Schwarzkopf Professional aj v cestovnom balení. V štýlovej taštičke si odnesiete na dovolenku ten najväčší poklad pre vaše vlasy, ktoré sa vám zaň v jeseni úprimne poďakujú svojou krásou a zdravím.

PR článok
PR článok
Zdroj: PR článok