V kaviarni poflirtujte so šarmantným Talianom, štýlovo nakúpte a dobre sa najedzte v skvelých reštauráciách...

Už storočia očarúva tento ostrov v zálive pri Neapole svojich návštevníkov a už dlho to nie sú len tí bohatí a pekní. Svetlo, ktoré podvečer sfarbuje bralá do purpurovej farby, modrá obloha, trblietavé more, vôňa divokého vavrínu ¬ Capri je perfektnou kulisou na dokonalý relax. Čaro ostrova dokázal oceniť v minulosti napríklad aj rímsky cisár Tibérius, ktorý si tu nechal postaviť letné sídlo.

Skutočne čarovné začína byť Capri od popoludnia. Veľa denných turistov je už totiž na ceste späť do Neapola. A potom by ste mali zamieriť do mestečka Piazzetta, ktoré je centrom maličkého ostrova s rozlohou len 10 štvorcových kilometrov. Tu sa končí nielen zubačka z prístavu Marina Grande, ale začínajú sa tu aj všetky turistické chodníčky. Dajte si však pozor, všetky ceny v okolí hlavného námestia sú po celý rok veľmi vysoké (kapučíno približne 4 €/120,50 Sk). Vyhľadajte si preto pohodlný bar alebo kaviareň v bočných uličkách alebo v susednom meste Anacapri.

Náš extra tip: kávu a aperitív pijú domáci postojačky pri bare, kto sedí za stolom, zaplatí dvoj- až trojnásobne viac!

Musíte vidieť!

Arco Naturale

Na východnom pobreží sa týči vysoko nad morom oblúk z útesov, ktorý je vyformovaný eróziou a má tvar slonej hlavy. Od Piazzetty je to pešo približne 20 minút.

Pizzolungo ¬ cesta na útese

Dvojhodinová prechádzka. Štart je v Piazzette, prejdete popri nádherných vilách a bralách, potom cez zeleninové záhrady a borovicové háje. To všetko je zárukou úžasného výhľadu! Obujte si pevnú obuv!

Výlet loďou

Je to pomaly až povinnosť každého dovolenkára na Capri. Na dvojhodinovej plavbe okolo Capri sa preplavíte aj Modrou jaskyňou v Anacapri. Cena je 11 €/331,39 Sk, štart je na prístavnom móle Marina Grande.

Anacapri

Najvyššie položené mesto priťahovalo svojou atmosférou francúzskych aj anglických umelcov.
Tip: vyberte sa sedačkovým výťahom na Monte Solare ¬ zažijete úžasný výhľad na more! Z kopca potom pôjdete cez nádherné záhrady plné orchideí, oleandrov a vínnej révy.