Prahou rezonovali inšpiratívne príbehy žien, riešili sa aktuálne problémy i nutnosť zmien vo vnímaní žien v spoločnosti aj v domácnosti.

Okrem toho, že sa Avon radí medzi lídrov na kozmetickom trhu, vyniká aj v oblasti CSR aktivít. Témam prízvukujúcim rovnaké príležitosti, ľudské zdravie či problematike násilia páchaného na ženách sa kozmetický gigant venuje dlhodobo, čím sa líši od ostatných kozmetických značiek.

„Myslím, že práve v tejto dobe, ktorá je pre nás všetkých mimoriadne ťažká, je nutné vyslať ženám jasný odkaz – sme s vami, záleží nám na vás, a aj keď sa nemôžeme stretávať, naša snaha má jasný cieľ: Zdieľanie. Podpora. Ženská spolupatričnosť. Spoločne máme svetu čo povedať,“ vyjadrila sa Dajana Hričovec, PR & advertising supervízorka spoločnosti Avon.

Dajana Hričovec
Zdroj: Avon

Program online konferencie bol rozdelený na štyri časti - tými diváčky sprevádzala obľúbená moderátorka Adela Vinczeová. Spolu s úspešnými hostkami prebrala hneď niekoľko aktuálnych tém. Rovnako sa nebála dotknúť spoločenských problémov a stereotypných názorov, voči ktorým majú iní rešpekt. „Napriek tomu sa naša konferencia niesla v optimistickom duchu a vzájomným zdieľaním nám šlo o jediné. Pomôcť tomu, aby bolo hlasy žien viac počuť, dodať ženám nádej a silu postaviť sa zmenám čelom,“ poznamenala Dajana Hričovec. Virtuálne podujatie CHANGE IS A CHANCE sa teda venovalo ženám v biznise a dôležitosti ich zastúpenia na významných či top manažérskych pozíciách. Tiež poukázala na nutné zmeny v chápaní genderových stereotypov. Na konferencii mali diváčky možnosť si vypočuť Daru Rolins, hejtmanku Stredočeského kraja Petru Peckovú, predsedkyňu Akadémie vied Evu Zažímalovú, astrobiologičku Michaelu Musilovú či cukrárku Ivetu Fabešovú.

V prípade, ak ste konferenciu nestihli sledovať naživo a radi by ste si pozreli príbehy žien, ktoré odzneli, nájdete ich postupne na YouTube kanáli spoločnosti Avon. Napríklad aj rozhovor s novinárkou a spisovateľkou Renátou Kalenskou. Tá podotkla, že zastúpenie žien v jej obore veľmi záleží od titulu, pre ktorý píše, ale: „Čo sa týka investigatívnej žurnalistiky, tam je veľa úžasných reportérok.“