NEBEZPEČNE PRÍŤAŽLIVÝ

2006 − George Clooney (45)

George získal v roku 2006 už svoj druhý titul najsexi muža sveta (prvý v roku 1997), čím sa vyrovnal svojmu kamarátovi Bradovi Pittovi. Milujeme ho aj my v Rebecce, pretože:
Je hriešne sexi. Stačí, aby sa usmial, a vám sa roztrasú kolená ako školáčke. Stačí, aby sa na vás pozrel, a vaše srdce bije, akoby vám chcelo vyskočiť z hrude. Stačí, aby vás oslovil, a vy nemáte slov. Môže byť niečo ešte viac sexi?
Je zodpovedný. Podľa neho mať deti je tá najzodpovednejšia vec, ktorá by sa nemala brať na ľahkú váhu. V tomto s ním súhlasíme, ale tiež si myslíme, že stať sa otcom v päťdesiatke nie je práve veľmi zodpovedné. „Vďaka“ Georgeovej zodpovednosti tak svet pravdepodobne príde o Georgea Clooneyho juniora, čo je veľká škoda.
Má zmysel pre humor. Svojimi kanadskými žartíkmi je povestný a vari nie je nikto z jeho okolia, kto by ich neskúsil na vlastnej koži. Chceli by ste si to vyskúšať aj vy? Rezervujte si let do L. A. alebo miesto v kine na premiére Dannyho trinástky.

ODVÁŽNY DOBRODRUH

2005 − Matthew McConaughey (37)

Milujeme ho pre jeho modré oči, jeho galantnosť, vášnivosť a obdiv k ženám a ešte preto, lebo:
Je úžasný kuchár. Ako vraví klasik, láska ide cez žalúdok. Zistil to aj Matt a svojím kuchárskym umením poplietol hlavu už nejednej kráske. Nečakajte však večeru pri sviečkach. Buďte pripravené na poriadny kusisko mäsa ugrilovaného niekde v prírode a servírovaného pred Mattovým karavanom. Pokazili sme vám romantickú predstavu? Takto aspoň viete, čo môžete očakávať.
Má vyšportovanú postavu. A celkom dobrú hruď. Veľké ramená a široká hruď vyvolávajú pocit ochrany a bezpečia a to ženy v mužskom náručí zvyčajne hľadajú.
Nehanbí sa za svoje city. Aj taký drsniak ako Matt občas uroní nejakú tú slzičku, napríklad pri pozeraní filmu King Kong s Jessicou Lange. A ženy si cenia mužov, ktorí sa na nič nehrajú a sú sami sebou.
So svojimi bývalými láskami je priateľ. To dokáže len máloktorý muž. Väčšina je do krvi urazená, že sa s nimi rozišla, a svojej bývalej nevedia prísť na meno. Matt taký nie je. Dokonca verí, že ak sa budú jeho bývalé raz vydávať, pozvú ho na svadbu a na revanš ich on zavolá na tú svoju. Len či sa dočkajú...

MUŽ SO SPAĽUJÚCIM POHĽADOM

2004 − Jude Law (34)

Mnohé herečky, ktoré mali možnosť s Judom nakrúcať, si ho nevedia vynachváliť. Kolegyňa Naomi Watts sa na jeho adresu vyjadruje iba v superlatívoch, vraj je to najkrajší muž, aký chodil po tejto zemi. Aj podľa nás na tom Judovi niečo bude, pretože:
Má úžasný pohľad. Svoje o ňom vie aj Nicole Kidman, ktorá sa vyjadrila, že Judov pohľad je spaľujúci a očami vás dokáže úplne prebodnúť. V tomto s ňou súhlasí aj Rachel Weisz. Tá tvrdí, že Jude má najkrajšie oči na svete a okrem toho je to aj milý chlapík. Dievčatá isto vedia, o čom hovoria. Obe si s ním zahrali a obom úprimne závidíme. Musí to byť úžasný pocit, keď sa Judove oči vpijú do vašich, vy sa strácate v jeho pohľade, až sa v ňom celá utopíte.
Je vegetarián. To znamená, že miluje zvieratká, a my sme mu za to vďačné. Síce sa od neho nedočkáte kožucha z norky, ale zato vás bude hriať pocit, že ste prispeli k záchrane tohto živočíšneho druhu.
Nemá problémy s nahotou. No nie je príjemné občas sa pokochať pohľadom na pekného muža tak, ako ho Boh stvoril? Čo si budeme hovoriť, je to príjemné. Vďaka ti, Jude, aj za to.

TAJOMNÝ REBELANT

2003 − Johnny Depp (43)

Po tomto chlapíkovi idú ženy už dobrých dvadsať rokov – odkedy sa objavil v seriáli 21 Jump Street. A prečo? Lebo:
Má výzor mladíka. Hoci Johnny už prekročil štyridsiatku, stále vyzerá, akoby mal dvadsaťdva. K tomuto imidžu mu pomáha aj jeho často uletený outfit a čudné grimasy, ktorými kŕmi paparazzov.
Pôsobí tajomne. A to ženy priťahuje ako magnet. Nie je nič vzrušujúcejšie ako tajomný neznámy s uhrančivým pohľadom. Takého muža by chcela každá z nás.
Má neskutočný talent. Aj takáto vec, keď sa správne využije, môže vzbudzovať obdiv laikov a prebúdzať vášne. No nechceli by ste mať doma jednu noc kapitána Jacka Sparrowa, druhú Eda Wooda a tretiu Dona Juana?

TAKÝ OBYČAJNÝ CHLAPEC ODVEDĽA

2002 − Ben Affleck (34)

Nuž, milé dámy, tie, pre ktoré je Ben najsexi mužom, nám iste prepáčia, ale my sme naozaj nenašli jediný dôvod, prečo mu tento titul udeliť. A to sme rozmýšľali naozaj všetky. Ak by bolo podľa nás, radšej by sme ho dopriali po tretíkrát Bradovi Pittovi (v roku 2002 bol ešte celkom milý chlapec, a najmä nepoznal Angelinu). No ale aby ste nás neobvinili zo zaujatosti, našli sme zopár pozitív aj na Benovi:
Tak napríklad – je vzdelaný. Hovorí po španielsky, francúzsky a učil sa po arabsky (angličtinu nerátame).
Aj jeho úsmev je celkom fajn a určite má aj istú dávku charizmy, ktorú však dôsledne skrýva.

TOTO STE NEVEDELI

Prvým najsexi mužom sveta sa stal v roku 1985 Mel Gibson.
Najstarší víťaz je Sean Connery, ktorý titul získal ako 59-ročný.
John F. Kennedy Jr. bol najmladšm víťazom. Mal iba 27, keď ho vyhlásili za najsexi muža na svete.
V roku 1993 nezvolili najsexi muža, ale najsexi pár. Zvíťazili Richard Gere a Cindy Crawford.
Denzel Washington je jediný černoch, ktorý tento titul vlastní.
Brad Pitt bol prvý dvojnásobný držiteľ titulu najsexi muž (v rokoch 1995 a 2000).