AKO NA TO?

1. Ak chcete mať v skrini či šatníku prehľadný poriadok, rozlúčte sa s vecami, ktoré nenosíte alebo už vyšli z módy. Pripravte si veľké kartónové škatule a vytrieďte svoje „poklady“. Do jednej ukladajte veci, ktoré mienite darovať, do druhej tie na vyhodenie, do tretej predmety, ktoré do skrine nepatria.

2. Odevy rozdeľte podľa kategórií: pulóvre, blúzky, ponožky a podobne. Tak si ujasníte, koľko miesta v skrini pre ktorú kategóriu budete skutočne potrebovať.

3. Šatstvo, ktoré práve leží ladom, uložte do priehľadných plastových škatúľ a umiestnite na dno skrine alebo do regálov tesne nad zemou. Naopak veci, ktoré mienite používať často, uložte do výšky očí.

4. Roztrieďte oblečenie podľa sezóny, a ak máte k dispozícii iný priestor, uskladnite ho tam. Aktuálnu garderóbu si môžete tiež rozdeliť na šatstvo do práce, oblečenie na voľný čas a slávnostné.

5. Ak radi kombinujete rôzne farby alebo nosíte oblečenie tón v tóne, uložte si šatstvo do poličiek a regálov podľa farieb. Zavesené by mali byť:
- bundy,
- kabáty,
- obleky,
- kravaty,
- nohavice.

Trik: Zaveste všetky ramienka tak, aby špica háčika smerovala von zo skrine. Keď odev vrátite do skrine, zaveste ho normálne, teda tak, aby háčik smeroval k zadnej stene. Budete tak mať perfektný prehľad o tom, ktoré šaty ste si ani raz neobliekli.