1. Zapíšte si to do diára

Či už je to masáž raz do týždňa, plaváreň každú sobotu alebo hodinka vo vani každý druhý večer, zapíšte si to a na ten čas už nič iné nedovoľte sebe ani ostatným naplánovať.

2. Obmedzte čas na nete

Premyslite si vopred, aké informácie potrebujete, vyhľadajte ich a odpojte sa. Ak nedokážete prežiť deň bez googlovania svojich bývalých, hltania senzačných poloprávd o celebritách a chatovania s kamoškou z vedľajšej kancelárie, vymedzte si na to polhodinku pri káve, ani o minútu viac.

3. Vypnite si hlásenie prichádzajúcich mailov

Na mailovú poštu si vyhraďte čas ráno a popoludní. Vybavte, čo potrebujete, naraz, nie priebežne celý deň. Zdržiava vás to od ostatnej práce a zbytočne zaberá čas.

4. Nakupujte cielene

Ak zháňate jarné čižmičky, hľadajte len v obchodoch s obuvou a nevliezajte do kažého butiku s „handrami”, bižutériou a vonnými sviečkami. Získate tým najmenej hodinu, ktorú môžete obetovať pedikúre alebo antistresovému zábalu.

5. Znížte svoje očakávania

Keď musíte mať urobené všetko na sto a viac percent, rýchlo prídete na to, že si to musíte urobiť sama. Osvojte si pravidlo 80 % – teda, že vám budú stačiť veci takmer dokonalé. V takom prípade môže vysávať manžel, prestierať na stôl dcéra a písomnú agendu pokojne prenechajte asistentke.