Eiffelova vežaBola postavená na oslavu výročia Francúzskej revolúcie. Dnes má už vyše 118 rokov a patrí k najpôsobivejším dominantám Paríža. Môžete sa na ňu dívať bez prestania a stále to pre vás bude zážitok. Ak sa výťahmi vyveziete až na jej vrchol, naskytne sa vám nezabudnuteľný pohľad na celú metropolu.

Nič to, že denne prejdete aj dvadsať kilometrov, zážitky budú na nezaplatenie. Ale Parížania mysleli i na tých pohodlnejších. Poschodový otvorený autobus vás prevezie okolo najzaujímavejších a najvýznamnejších pamätihodností, ktoré musíte vidieť.

Raj pre gurmánkyParíž má svoju jedinečnú kozmopolitnú atmosféru, ktorá vás určite dostane a toto mesto si zamilujete. Štýlové kaviarne, romantické uličky, ale i najnovšie „vychytávky“ módy sú jeho neoddeliteľnou súčasťou. Históriou to dýcha na každom kroku, hoci v mnohých objektoch je len nejaký úrad či obyčajný obchod a nie múzeum, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Okrem očí ulahodíte aj svojmu maškrtnému jazýčku. Vyberú si nielen tí najnáročnejší gurmáni. Tisíce reštaurácií od najluxusnejších až po pouličné stánky ponúkajú množstvo najrozmanitejších chutí. Dobré jedlo zapite pohárom francúzskeho vína alebo ochutnajte jablčnú pálenku kalvados a ako dezert vám v každej reštaurácii ponúknu vynikajúcu kávu so zákuskom. Ak si chcete dať len niečo rýchle pod zub, vôni čerstvého lahodného pečiva zaručene neodoláte. Čo sa oplatí vidieť: Pri zostavovaní programu vám pomôže internetová stránka www.monument-paris.com, kde nájdete zoznam a informácie o všetkých miestach, ktoré sa v Paríži oplatí vidieť. Kde sa ubytovať:Ak si teda chcete do cestovateľského denníka zapísať aj Paríž, vyčleňte si na to päť dní. Je to čas na to, aby ste sa nadýchali správnej francúzskej atmosféry a obohatili si vedomosti o kultúre. Lietadlom trvá cesta necelú hodinu a pol a ste na mieste. Ďalšiu hodinu budete potrebovať na prepravu do hotela, ale to len v tom prípade, ak pôjdete taxíkom. Aj napriek tomu, že mesto je plné hotelov, ubytovanie si rezervujte vopred. Najlepšie je, ak si lokalitu svojho prechodného ubytovanie zvolíte v samotnom centre, aby ste pol dňa nestrávili len presúvaním z miesta na miesto. Ubytovanie v typickom francúzskom štýle si môžete rezervovať na:
www.parisby.com
www.holidaycity.com

Champs-Elysées Najznámejšia promenáda v meste žije nielen cez deň, ale i v noci. Tiahne sa od Palace de la Concorde na východe k Víťaznému oblúku. Luxusné butiky, kiná, divadlá i nočné kluby sú jej súčasťou. Poseďte v pravej francúzskej kaviarničke.
La Défense Jediná štvrť Paríža, v ktorej nenájdete žiadnu historickú budovu. Prím tu hrajú práve mrakodrapy a moderné konštrukcie všetkého druhu. Svoje sídlo tu majú administratívne budovy veľkých firiem a finančníkov, ale i obchody.
Moulin Rouge Námestie Pigalle je známe nielen tým, že je to centrum erotických klubov a prostitútok, ale aj najslávnejšou tančiarňou. Červený mlyn láka na svoje kabaretné predstavenia tisíce divákov z celého sveta.
TIP: Aj napriek tomu, že ulice sú dokonale označené, bez mapy by ste sa ľahko stratili. Väčšinou však v každom ubytovacom zariadení poskytujú bezchybné služby a mapy pre turistov sú samozrejmosťou. Hoci je mesto plné áut a ticho nie je ani v noci, na chodcov si vodiči dávajú veľký pozor.